لوگوی جدید رنو را روی رنو 5 ببینید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

فولکس واگن، اوپل، کیا، پژو، مازراتی و نیسان چند شرکت خودروسازی هستند که به تازگی لوگوی خود را تغییر داده‌اند. رنو نیز این کار را در سال ۲۰۲۲ انجام خواهد داد، وقتی در اولین خودروی تولیدی خودش در آن سال از لوگوی به‌روزشده با دو لوزی در هم تنیده استفاده خواهد کرد. ما در اواسط ژانویه این نشان جدید را دیده بودیم، زمانی که نمونه اولیه رنو ۵ رونمایی شد.

هنوز مشخص نیست کدام خودروی رنو اولین مدلی است که با نشان جدید عرضه خواهد شد، البته احتمال اینکه این مدل نسخه تولیدی کانسپت مگان eVision باشد خیلی زیاد است. تصاویر لو رفته نشان می‌دهند که این کراس‌اوور برقی وارد مرحله ساخت نمونه اولیه شده است. نسخه تولیدی این مدل در اواخر سال جاری رونمایی خواهد شد، اما احتمالا تحویل آن‌ در سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.

لوگو رنو

ژیل ویدال، رئیس طراحی رنو می‌گوید نشان تمام خودروهای این شرکت تا سال ۲۰۲۴ به این لوگوی جدید تغییر خواهد کرد. از سال ۱۹۰۰ این نشان تغییرات متعددی را پشت سر گذاشته است و آخرین نسخه در سال ۲۰۱۵ معرفی شد که نسخه آپدیت شده نشان معرفی شده در سال ۱۹۹۲ بود.

لوگوی دوباره طراحی شده نهمین تغییر نشان رنو از زمان تأسیس خواهد بود. این لوگو به عنوان "ساده و بدون تایپوگرافی" توصیف شده است. ژیل ویدال هم گفته این لوگو حالا "نمادین‌تر، ساده‌تر و معنی‌دارتر است، یک امضای بی‌انتها، بدون جلوه‌ها و رنگ‌های اضافی، با استفاده مناسب از خطوط که بخش مهمی از میراث گرافیکی ماست."

همچنین برند داچیا زیرمجموعه رنو نیز نشان خود را از سال ۲۰۲۲ تغییر خواهد داد، که اولین بار در شاسی بلند کامپکت بیگستر استفاده می‌شود. این لوگو با نشان قبلی این برند رومانیایی کاملا متفاوت خواهد بود و شبیه به یک بازکننده بطری توصیف شده است. در این لوگو حروف "D" و "C" به شکلی رو به دو جهت مخالف قرار دارند که کمی شبیه دلورین DMC-12 هستند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران