طراحی خودرو اپل توسط یک طراح ترکیه‌ای، رندری برای این خودروی پرحاشیه

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

از سال ۲۰۱۵ تاکنون شاهد انتشار اخبار و شایعاتی درباره خودروی اپل بوده‌ایم، اما تا به حال هیچ تصویری از آن ندیده‌ایم. البته این باعث تعجب نیست چون این شرکت همیشه در مورد معرفی محصولاتش محتاطانه رفتار می‌کند.

حالا یک طراح حرفه‌ای ترکیه‌ای به نام امره هوسمن جدیدترین پروژه خودش یعنی کانسپت اپل iV را به اشتراک گذاشته است که تصور می‌کند اولین خودروی اپل باشد.

اپل iV که به عنوان یک ون برقی با پیکربندی ۱+۲+۲ طراحی شده است، ۵ متر طول دارد. این مدل یک کابین با صندلی مرکزی دارد، که به دلیل شیشه‌های اطرافش میدان دید وسیعی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. با این حال، هوسمن همچنین گفته این خودرو با کمک سیستم‌های پیشرفته لیدار و دوربین‌های اطرافش که احتمالا در خودروی واقعی اپل هم استفاده خواهند شد، یک خودروی خودران است.

از نظر طراحی، هوسمن از نسبت‌های طلایی در طراحی این خودرو استفاده کرده، که با چرخ‌های بزرگ ۲۶ اینچی و گل‌گیرهای برجسته تکمیل شده است. البته طراحی چرخ‌ها چندان جالب نیست، چون ممکن است باعث بروز اختلال ترایپوفوبیا در برخی از افراد شود.

توضیحات عکس

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه خودروی اپل هوسمن دو نوع روش شارژ برای آن است. اول از طریق پورت شارژ استاندارد در کاپوت و دومی توسط شارژ بی‌سیم از طریق یک شارژر پهپادی که در خانه نصب می‌شود – تقریبا به همان شکلی که ساعت‌های اپل شارژ می‌شوند.

در حالی که این طراحی جذابی است، اما فقط یک کانسپت خیالی است. تاکنون اطلاعاتی درباره خودروی واقعی اپل نداریم، اما انتظار داریم امسال اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر شوند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران