سرمایه گذار تسلا از ایلان ماسک شکایت کرد!

سهامدار کمپانی خودروسازی تسلا از ایلان ماسک به خاطر توئیت های نامنظم که آن را نقض توافق نامه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا می داند، شکایت کرده است!.

براساس شکایتی که اواخر روز پنجشنبه هفته گذشته توسط سهامدار کمپانی خودروسازی تسلا به دادگاه ایالت دلاور آمریکا ارائه شده است، ایلان ماسک را به ارسال توئیت های نامنظم در توئیتر و نقض توافق نامه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا متهم کرده است که میلیاردها دلار سهام سرمایه گذاران را ممکن است در معرض خطر قرار دهد.

این شکایت چندین توئیت ایلان ماسک در پلتفرم اجتماعی توئیتر را برجسته کرده است که یکی از آنان می تواند ارزیابی ایلان ماسک از ارزش سهام کمپانی خودروسازی تسلا باشد که باعث سقوط بیش از 13 میلیارد دلاری ارزش سهام آن شد. ایلان ماسک جمله بیش از اندازه بالا را توئیت کرد و برداشت های مختلف از این توئیت باعث شد تا ارزش سهام تسلا سقوط کند.

جالب است بدانید که پس از توئیت ایلان ماسک در آگوست 2018 مبنی بر اینکه وی از محل بودجه تامین شده استفاده کرده تا احتمالا شرکت تسلا را در معامله 72 میلیارد دلاری شخصی بدست آورد، باعث شد تا توافق نامه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با ایلان ماسک شکل بگیرد. ماسک و تسلا برای این اقدام هرکدام 20 میلیون دلار جریمه مدنی پرداخت کردند و همچنین وکلای تسلا موافقت کردند که برخی از توئیت های ایلان ماسک را قبل از انتشار بررسی کنند.

در ماه آوریل سال گذشته، یک قاضی فدرال در سانفرانسیسکو هم اعلام کرد که ایلان ماسک با انتشار یک توئیت خصوصی سهامداران این شرکت را فریب داده و این پرونده همچنان در جریان است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران