وکتور M12، سوپر اسپرتی کمتر شناخته شده با موتور لامبورگینی + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

دوران طلایی صنعت خودروسازی در دهه 1990 و اوایل قرن بیست و یکم، فرصت‌های بسیاری را برای خودروسازان کوچک در ایالات متحده فراهم ساخت تا نسبت به ساخت خودروهای منحصر به فرد اقدام کنند. یکی از این خودروها وکتور M12 است که تنها چهارده نسخه از آن به تولید رسیده و حال نمونه شماره 12 وکتور M12 برای فروش به مزایده گذاشته شده است.

به گفته مدیر حراجی برت – جکسون که مزایده این وکتور M12 را برعهده دارد، خودرو فوق برای سلطان برونئی به تولید رسیده است و به همین دلیل فضای داخلی پر زرق و برقی دارد. با توجه به این که وکتور M12 یاد شده در تملک سلطان برونئی بوده است، کارکرد بسیار اندکی دارد که همین مساله ارزش خرید آن را به شدت افزایش داده است.

با وجود آن‌که کلکسیون خودروهای سلطان برونئی که حدود هفت هزار اتومبیل را شامل می‌شود هیچ‌گاه به معرض نمایش عموم گذاشته نشده است اما این وکتور M12 توانست به ایالات متحده بازگشته و توسط لری وینکلر خریداری شد.

کیلومتر شمار این وکتور M12 تنها 2160 مایل را نشان می‌دهد و آخرین سرویس آن نیز در سال 2019 انجام شده است. پیشرانه نصب شده روی این خودرو نیز از نوع 5.7 لیتری V12 است که به لامبورگینی دیابلو تعلق دارد و حداکثر 492 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. وکتور M12 دیفرانسیل عقب است و برای انتقال قدرت از جعبه دنده پنج سرعته دستی استفاده می‌کند. شتاب صفر تا صد وکتور M12 حدود 4.5 ثانیه است که رقمی شگفت انگیز برای دهه 1990 محسوب می‌شود.

وکتور M12 خودرویی نیست که به طور معمول در بازار مشاهده شود و قیمت آن به صورت توافقی تعیین خواهد شد. هنگامی که این خودرو در ماه مارس 2021 به حراج گذاشته شود، قیمت نهایی آن تعیین خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران