نیسان قصد دارد از موتورهای 3 سیلندر روی شاسی بلندهای خود استفاده کند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نیسان در قالب یک برنامه آزمایشی، اقدام به نصب موتور سه سیلندر روی نیسان ایکس تریل 2021 یا همان نیسان روگ کرده است. این موتور سه سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژر در راستای برنامه‌های حفاظت محیط زیست برای نیسان ایکس تریل 2021 در نظر گرفته شده است.

اگر آزمایشات نیسان مطابق برنامه پیش برود، موتور 1.5 لیتری توربوشارژر در تمامی تیپ‌های نیسان ایکس تریل از جمله تیپ بالارده پلاتینیوم در دسترس خواهد بود. این موتور با گیربکس اتوماتیک هشت سرعته همگام خواهد شد و مشتریان می‌توانند نیسان روگ را در قالب دو دیفرانسیل یا تک دیفرانسیل در اختیار بگیرند. هنوز جزئیاتی در مورد قدرت و گشتاور پیشرانه 1.5 لیتری نیسان ایکس تریل در دسترس نیست.

نیسان ایکس تریل در حال حاضر تنها با موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی با 181 اسب‌بخار قدرت و گیربکس اتوماتیک CVT در دسترس است. نیسان ایکس تریل به شدت در آمریکا محبوب است، به نحوی که یک چهارم از فروش کل نیسان در آمریکا مربوط به نیسان ایکس تریل یا نیسان روگ بوده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران