زابینه اشمیت، ستاره تخت گاز و ملکه نوربرگ رینگ درگذشت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

زابینه اشمیت، رانندده معروف آلمانی که آن را به عنوان ملکه نوربرگ رینگ آلمان می شناسیم و در مستند برنامه تخت گاز هم توانست خود را به دوست داران جهانی دنیای خودرو معرفی کند، روز چهارشنبه 27 اسفندماه مصادف با 17 مارس 2021 بر اثر بیماری جان خود را از دست داد.

زابینه اشمیت که سال ها رانندگی با خودروهای مختلف در سخت ترین پیست جهان، یعنی پیست نوربرگ رینگ آلمان نتوانست او را از پای درآورد، برای مدتی طولانی با بیماری سرطان مبارزه کرد و در نهایت مغلوب آن شد و در سن 51 سالگی درگذشت.

درپی درگذشت زابینه اشمیت، بیانیه ای از سوی پیست اتومبیلرانی معروف آلمانی منتشر شد که در آن آمده است: نوربرگ رینگ معروف ترین راننده زن مسابقات خود را از دست داد. او بعد از تجربه یک بیماری طولانی، خیلی زود درگذشت اما او و طبیعت شاد او را از دست نخواهیم داد.

همانطور که گفته شد، زابینه اشمیت پیش از این به عنوان ملکه نوربرگ رینگ در بین دوست داران خودرویی شناخته شده بود، اما بعد از جدایی جرمی کلارکسون، ریچارد هموندن و جیمز می از مستند برنامه تخت گاز، تحولی بزرگ در این برنامه ایجاد شد و در فصل های جدید شاهد حضور این بانوی ماشین سوار در قسمت های مختلف آن بودیم که توانست به شهرت جهانی او کمک کند.

نظرات
 
 
 
امید 1399/12/28
خدا بیامرزدش

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران