بوگاتی در اختیار پورشه قرار گرفت؛ ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک با ریماک

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

فولکس واگن به تازگی کنفرانس رسانه‌ای سالانه خود را برگزار کرد و در این رویداد آینده بوگاتی را مشخص کرد.

همانطور که احتمالا به خاطر دارید، فولکس واگن سال گذشته برندهای بوگاتی، دوکاتی و لامبورگینی را مورد بررسی قرار داد. چند ماه بعد، در اواسط ماه دسامبر اعلام شد که لامبورگینی و دوکاتی عضو گروه فولکس واگن باقی خواهند ماند.

این شرکت درباره بوگاتی اظهارنظر نکرده بود، اما حالا هربرت دیس مدیرعامل گروه فولکس واگن از این مراسم برای رد شایعات مبنی بر فروش این برند به ریماک استفاده کرده است. دیس گفته است: «پورشه در حال آماده‌سازی یک شراکت با ریماک است که مسئولیت آن برعهده پورشه خواهد بود.»

وی در ادامه توضیح داد که هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است، اما فولکس واگن می‌خواهد مسئولیت بوگاتی را به پورشه بسپارد. احتمالا پس از آن پورشه یک سرمایه‌گذاری مشترک با ریماک ایجاد خواهد کرد، که پورشه سهم کمتری در آن دارد.

ریماک

پورشه به تازگی ۷۰ میلیون یورو در ریماک سرمایه‌گذاری کرده تا سهم خود در این شرکت کروات را به ۲۴٪ افزایش دهد. با توجه به این سهم قابل توجه، احتمال ایجاد یک سرمایه‌گذاری مشترک با ریماک خیلی زیاد است.

در سال گذشته، فروش محصولات بوگاتی در سراسر جهان به ۷۷ خودرو کاهش یافت. با این حال، این فقط نشانگر افت ۶٫۱٪ نسبت به سال ۲۰۱۹ بود که طی‌ آن ۸۲ بوگاتی به فروش رسیده بود.

علاوه بر این، گزارش سالانه فولکس واگن تأیید کرد که نسخه جدیدی از شیرون در اواخر سال جاری در دسترس قرار خواهد گرفت. این مدل احتمالا شیرون سوپر اسپرت +۳۰۰ است که در اواسط ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران