لیست شهرهای قرمز و نارنجی برای ممنوعیت سفر در نوروز 1400 اعلام شد

احمد شیرانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه توضیحاتی در خصوص محدودیت ‌ها و ممنوعیت های ترافیکی تعطیلات نوروزی ارائه کرد و در این خصوص به رانندگان هشدار داد که حتی از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی عبور نکنند، زیرا مشمول جریمه خواهند شد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، احمد شیرانی روز گذشته اعلام کرد که رانندگان حتما از جاده های کمربندی استفاده کنند تا مشمول جریمه در شهرهای قرمز و نارنجی نشوند. طبق آخرین اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع بوده و از ورود خودروهای غیربومی به این شهرها یا خروج خودروهای بومی از آنان جلوگیری خواهد شد. با توجه به قرمز یا نارنجی بودن وضعیت شهر، به ترتیب یک میلیون تومان و یا 500 هزار تومان جریمه خواهند شد.

احمد شیرانی در ادامه صحبت های خود اعلام کرد که سفر به شهرهای گروه زرد و آبی آزاد است. اما ممنوعیت تردد شبانه در تمام شهرهای کشور دارای وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی اجرا شده و کلیه خودروها اعم از بومی و غیربومی از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد اجازه تردد در شهر را نخواهند داشت.

شهرهای قرمز

شهرستان گچساران از استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان آبادان، اهواز، بندرماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و کارون از استان خوزستان از جمله شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز بیماری هستند.

شهرهای نارنجی

همچنین شهرستان‌های سراب و عجب‌شیر از استان آذربایجان شرقی، ارومیه، چایپاره، ماکو و نقده از آذربایجان غربی، شهرستان گلپایگان از استان اصفهان، شهرستان دهلران از استان ایلام، شهرستان‌های دیلم، کنگان و گناوه از استان بوشهر، شهرستان سامان از چهارمحال و بختیاری، شهرستان‌های امیدیه، ایذه، اندیمشک، باغ‌ملک، باوی، بهبهان، خرمشهر، دشت آزدگان، شادگان و مسجد سلیمان از استان خوزستان، شهرستان‌های ارسنجان و زرین دشت از استان فارس، شهرستان دیوان‌دره از کردستان، شهرستان‌های پل دختر و درود از لرستان، شهرستان خمین از استان مرکزی، شهرستان بندر خمیر از استان هرمزگان، شهرستان نهاوند از استان همدان و شهرستان خاتم از استان یزد از جمله شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی بیماری هستتند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران