فراخوانی نیسان آلتیما به دلیل نقص در فرمان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نیسان آلتیما سدانی سایز کوچک در سبد محصولات نیسان است که در جایگاهی پایین‌تر از نیسان ماکسیما قرار می‌گیرد. بنابر گزارش NHTSA، نقصی در سیستم فرمان نیسان آلتیما ساخت سال‌های 2020 و 2021 وجود دارد که موجب می‌شود تا کنترل خودرو از دستان راننده خارج شود.

بنابر گزارش‌های دریافت شده، 2407 دستگاه نیسان آلتیما در سراسر ایالات متحده برای این فراخوان مورد هدف قرار گرفته‌اند که احتمال ایجاد نقص فنی در آن‌ها یک درصد است. این خودروها در فاصله زمانی هشتم ژوئن 2020 تا 25 ژانویه 2021 به تولید رسیده‌اند.

مشکل اصلی سیستم فرمان نیسان آلتیما در اتصال توپی و میله‌های این قسمت است که در صورت شل بودن قطعات، فرمان دچار لرزش می‌شود و در صورت قطع ارتباط اتصالات، کنترل فرمان خودرو از دست خواهد رفت.

اواخر سال گذشته میلادی بود که نیسان از طریق یک نمایندگی متوجه وجود چنین ایرادی شد. با تحقیقات بیشتر، آن‌ها متوجه شدند که این ایراد در گروهی از خودروهای نیسان آلتیما وجود دارد و سپس فراخوانی را برای رفع این نقص اعلان کردند.

نیسان آلتیما

به تمامی مالکان نیسان آلتیما تولید شده دارای ایراد اطلاع داده شده تا برای بررسی بیشتر و رفع ایرادات به نمایندگی‌های نیسان در سراسر ایالات متحده مراجعه کنند. تکنیسین‌های نیسان در نمایندگی‌ها نسبت به بررسی توپی چپ و راست خودرو اقدام کرده و در صورت مشاهده ایراد، آن‌ها را تعویض خواهند کرد و این کار به صورت رایگان انجام خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران