جیپ واگونیر مدل 1979 بازسازی شده، کلاسیکی که از نسخه جدید ارزش بیشتری دارد!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

جیپ واگونیر یکی از خودروهای قدیمی شرکت جیپ است که از سال‌ها پیش تاکنون روی خط تولید قرار دارد و نسخه‌های قدیمی آن در کشورمان با نام جیپ سیمرغ و جیپ آهو به تولید می‌رسید. با توجه به اینکه خودروسازان آمریکایی مدت‌ها است که دچار تحول شده‌اند و دیگر محصولاتی همانند گذشته تولید نمی‌کنند، برخی موسسات نسبت به بازسازی خودروهای کلاسیک و فروش آن‌ها اقدام کرده‌اند.

جیپ واگونیر مدل 1979 که در تصاویر مشاهده می‌کنید، در سایت eBay برای فروش آگهی شده و قیمت آن 55 هزار دلار تعیین شده است. این جیپ واگونیر 1979 گزینه جذاب برای افرادی است که تمایلی به خرید جیپ واگونیر 2021 ندارند و به دنبال یک خودرو آمریکایی واقعی می‌گردند.

این واگونیر از نو رنگ‌آمیزی شده و لاستیک‌های دور سفید تویو روی آن نصب شده است. نمای ظاهری خودرو خوب به نظر می‌رسد، هر چند تا رسیدن به حالت ایده آل فاصله زیادی دارد. خوشبختانه صندلی‌ها مجهز به روکش هستند و کیفیت داشبورد نیز تا حد زیادی حفظ شده است که این مورد می‌تواند خریداران سخت پسند را به خود جذب کند.

جیپ واگونیر مدل 1979 بازسازی شده

یکی از نکات جالب این جیپ واگونیر کلاسیک، حفظ شدن تمامی ادوات اصلی خودرو است و حتی رادیو اصلی نیز سرجای خودش قرار دارد. با این حال در توضیحات آگهی ذکر شده که خودرو فوق مجهز به ساب ووفر است و بنابراین انتظار می‌رود رادیو قدیمی تنها جنبه ظاهری و تزیینی داشته باشد.

تفاوت اصلی این جیپ واگونیر 1979 با سایر مدل‌ها، تعویض موتور قدیمی با یک نمونه جدیدتر است. پیشرانه 5.3 لیتری ساخت جنرال موتورز جایگزین موتور قدیمی AMC شده است که در مورد قدرت و گشتاور آن اطلاعاتی وجود ندارد. گیربکس در نظر گرفته شده برای این خودرو نیز از نوع اتوماتیک است که قدرت را به هر چهار چرخ ارسال می‌کند. نقطه ضعف اساسی این خودرو قیمت آن است که به اندازه یک واگونیر جدید است و ارزش خرید این خودرو را زیر سوال برده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران