آئودی دیگر علاقه ای به توسعه موتورهای بنزینی و دیزلی ندارد!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

همانطور که مارکوس دوسمان، رئیس شرکت آئودی، در گفت و گویی با نشریه آلمانی Automobilewoche بیان کرده است، آئودی برای آینده ای بدون استفاده از موتورهای TFSI، TSI و TDI در اتومبیل های خود، آماده می‌شود و دیگر به تولید موتورهای کاملا جدید نمی‌پردازد. در واقع تولید نسل بعدی موتورهای درون سوز متوقف خواهد شد و تنها پیشرانه های بنزینی و دیزلی موجود به روز رسانی و طبق مقررات انتشار آلایندگی ها، طراحی و عرضه می‌شوند.

با توجه به اعلامیه برند مستقر در اینگولشتات برای تبدیل مدل های اصلی مانند A4 و A6 به وسایل نقلیه کاملاً الکتریکی تا پایان دهه، این امر عجیب به نظر نمی‌رسد. با در نظر گرفتن تولید گسترده اتومبیل های آئودی که برای سال های آینده برنامه ریزی شده است، جای تعجب نیست که ICE به پایان تولید خود نزدیک شود. انتظار می‌رود آخرین کوشش این شرکت برای ارتقا موتور، مربوط به مدل فوق العاده لوکس A8 Horch، به عنوان آخرین آئودی بهره مند از موتور باشکوه W12 باشد.

همچنین مارکوس دوسمان در طی این مصاحبه بیان کرد که به روزرسانی موتورهای احتراقی موجود و آماده سازی آن ها برای مطابقت با قوانین سختگیرانه Euro 7 یک چالش بزرگ خواهد بود. وی با بیان این که محیط زیست چندان از مزایای این موتورهای پاک کننده بهره نمی‌برد، به شدت از اتحادیه اروپا انتقاد کرد.

آئودی A8

تصمیم آئودی برای کنار گذاشتن تولید موتورهای نسل جدید احتمالاً عواقب عمده ای را در کل گروه فولکس واگن به همراه خواهد داشت. گروه فولکس واگن حدود یک سال پیش ضمن انتشار نتایج مالی سال 2019 خود، آئودی را به عنوان رهبر تحقیق و توسعه معرفی کرد. با توجه به سرمایه گذاری بالای شرکت آلمانی در الکتریکی کردن خودروها، تولید خودروهای احتراقی در VAG رو به توقف می‌باشد.

قبل از بحث پیرامون موتورهای درون سوز جدید باید بدانیم که این امر هنوز آغاز نشده است. مقررات Euro7 تا سال 2025 شروع نخواهد شد و از آن جا که آئودی موتورهای خود را برای قوانین سختگیرانه مربوط به آلاینده ها آماده می‌کند، مدتی طول می‌کشد تا موتور احتراقی به طور کلی کنار گذاشته شود. همانطور که گفته شد، W12 در حال از بین رفتن است و احتمال بسیار بالایی وجود دارد که V10 R8 نیز از دور خارج شود. البته می‌توان با الکتریکی سازی replacement لامبورگینی هوراکان آن را مجددا مورد استفاده قرار داد.

در مصاحبه قبلی، مارکوس دوسمان اعتراف کرد که آئودی می‌تواند تا سال 2035 به یک برند منحصرا الکتریکی تبدیل شود. این امر بسیار دور به نظر می‌رسد، اما اگر از طرفداران موتورهای بزرگ هستید باید سریع ترعمل کنید زیرا این موتورها به تدریج با پیشرانه های کوچکتر و الکتریکی جایگزین می‌شوند.

نظرات
 
 
 
فقط پیشرانه بنزینی 1400/1/5
بغض کردم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران