جنرال موتورز یک وانت ارزان قیمت را در چین عرضه می‌کند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

جنرال موتورز تصمیم دارد تا وانت ارزان‌قیمتی به نام وولینگ ژنگتو را با قیمت 9000 دلار به بازار چین عرضه کند. این وانت در دو نسخه تک کابین و دوکابین به بازار عرضه می‌شود که نسخه دو کابین اندکی گران‌تر بوده و 9648 دلار قیمت دارد. وولینگ برندی است که توسط جنرال موتورز در چین راه اندازی شده و ژنگتو نخستین وانتی است که توسط این برند به بازار عرضه می‌شود.

وولینگ ژنگتو ابعاد و اندازه‌ای کوچکتر نسبت به شورولت کلرادو دارد و به نظر می‌رسد مشابهت‌هایی بین این دو خودرو وجود داشته باشد. نکته جالب در خصوص وانت وولینگ ژنگتو، قابلیت بارگیری از پهلو است که استفاده از این خودرو را برای بارگیری بسیار آسان می‌کند. علاوه برآن این قابلیت امکان بارگیری اجسامی بزرگتر از فضای بار را برای مهیا می‌کند.

ظاهر کلی وولینگ ژنگتو ساده است و البته انتظار نمی‌رود این وانت با قیمت ارزانش ظاهر چندان جذابی داشته باشد. در داخل کابین نیز یک سیستم صوتی و سرگرمی با کنترلر دکمه‌ای قرار دارد. مطابق ادعای شرکت سازنده، سواری وولینگ ژنگتو برابر همانند یک سدان است.

وولینگ ژنگتو از یک موتور 1.5 لیتری با 99 اسب بخار قدرت انرژی می‌گیرد. سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز نیز تنها امکانات ایمنی این وانت ارزان قیمت هستند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران