موضوعات داغ

نگاهی به آرکیوس اسکارابی؛ خودرو نظامی هیبرید، آرام، سریع و مرگبار + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

هاموی Humvee به عنوان یکی از شناخته شده ترین وسایل نقلیه نظامی چهار چرخ در جهان به شمار می‌رود. این خودرو، یک برند معروف از SUV است که فروش بالایی را از آن خود کرده است، اما جهان پر از وسایل نقلیه نظامی است که شمارش آن ها از توان خارج است. یکی از این وسایل نقلیه، توسط شرکت فرانسوی آرکیوس Arquus Scarabee تولید شده است. این خودرو، اسکارابی نامیده می‌شود و این شرکت اخیراً آن را در نمایشگاه IDEX سال 2021 ابوظبی رونمایی کرده و پیکربندی های مختلف خودرو را نشان داده است.

خودرو نظامی مذکور دارای ویژگی های منحصر به فردی است. یکی از جالب ترین ویژگی ها مربوط به پیشرانه هیبریدی آن می‌شود. این خودرو دارای چند باتری و یک موتور الکتریکی طراحی شده است که در طول عملیات نظامی با حالت 100 درصد الکتریکی، کار می‌کند. موتور الکتریکی خودرو با تولید 103 اسب بخار قدرت (77 کیلووات) همراه با یک موتور دیزلی خورجینی شکل شش سیلندر که 300 اسب بخارقدرت (223 کیلووات) تولید می‌کند،ارائه می‌شود. این خودرو نظامی به قدرتی که بتواند وزن این خودرو زره دار را حمل کند، نیاز دارد.

ویژگی جالب دیگر، فرمان چهار چرخ آن است. سیستم استرلینگ نه تنها چرخش های سخت و پیچیده در میدان جنگ را امکان پذیر می‌کند، بلکه به اسکارابی این اجازه را می‌دهد تا سریعا واکنش نشان داده و عقب نشینی کند و نیاز به انجام مانورهایی که آن را در معرض آتش دشمن قرار می‌دهد، نداشته باشد. این ویژگی تقریباً با آپشنی که در خودرو الکتریکی جی ام سی هامر ارائه شده، یکسان است. اندازه کوچک، قابلیت حمل سه یا چهار سرنشین و نیروی محرکه قوی، آن را به یک وسیله نقلیه سریع برای اهداف مختلف تبدیل کرده است. همچنین قادر به حرکت با سرعت 80 مایل در ساعت (130 کیلومتر در ساعت) است.

آرکیوس

آرکیوس سه مدل مختلف از اسکارابی را معرفی کرده است: پاترول SAS ، شناسایی و امنیت / ضد تروریستی. نسخه پاترول از یک مسلسل 12.7 میلی متری برخوردار است، در حالی که مدل رکون دارای یک تفنگ 30 میلی متری قوی تر است. علاوه بر این، اندازه جمع و جور اسکارابی این امکان را می‌دهد تا برای حمل و نقل آن از هلیکوپتر یا هواپیمای C-130 استفاده کنید.

این وسیله نقلیه به گونه ای طراحی شده است که ضمن ایمن نگه داشتن سرنشینان خود ، به سرعت از مکان های صعب العبور خارج می‌شود. راننده در جلوترین قسمت کابین قرار می‌گیرد که باعث دید 200 درجه ای فرد از جلو می‌شود و بهترین میدان دید را برای راننده فراهم می‌کند. این امر در مکان های خطرناک بسیار کلیدی است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد