آیا تسلا جاسوسی می کند؟ ممنوعیت ورود خودروهای تسلا به مراکز نظامی چین

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ارتش چین ورود خودروهای تسلا به تأسیسات نظامی این کشور را به دلیل وجود دوربین‌های داخلی در این خودروها ممنوع کرد.

ارتش این کشور دستوری صادر کرده تا صاحبان محصولات تسلا خودروهای خود را در خارج از تأسیسات آن‌ها پارک کنند، چون نگرانی‌هایی مبنی بر این وجود دارند که این خودروساز با استفاده از دوربین‌های داخلی خودروها داده‌های حساس را جمع‌آوری می‌کند.

بلومبرگ گزارش می‌دهد که تصاویری از این دستور نظامی در رسانه‌های اجتماعی چین منتشر شده است، در حالی که وال استریت ژورنال می‌گوید که دولت محلی استفاده از خودروهای تسلا توسط پرسنل نظامی این کشور و کارکنان شرکت‌های دولتی در صنایع حساس را به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی محدود می‌کند.

مدل‌های تسلا به طیف وسیعی از دوربین‌ها و سنسورهای خارجی برای سیستم‌های کمک‌راننده مجهز شده‌اند. مدل ۳ و مدل Y همچنین دارای دوربین‌های نصب شده روی آینه عقب هستند که این شرکت برای ویژگی روبوتاکسی که در آینده فعال می‌شود روی آن‌ها قرار داده است.

سیستم خودران تسلا

دوربین داخلی تا زمانی که صاحب خودرو در فاز بتای برنامه رانندگی تمام خودکار شرکت نکند غیرفعال باقی می‌ماند، جایی که از آن برای اطمینان از اینکه رانندگان به جاده توجه کافی دارند استفاده می‌شود. به گزارش تسلا، تاکنون هیچ یک از خودروهای فروخته شده در چین که دارای دوربین داخلی هستند، آن را فعال نکرده‌اند.

مقامات چینی از این نگران هستند که شاید تسلا همیشه در حالت ضبط وقایع باشد و اطلاعات حساسی مانند موقعیت‌های مکانی و حتی ویدئوهای کوتاه را به شرکت خودروسازی ارسال کند. این تصمیم پس از بررسی امنیتی مدل‌های تسلا توسط دولت اتخاذ شده است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران