هوندا روبات چمن زن معرفی کرد؛ ورود خودروساز ژاپنی به ابزارهای خانگی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

هر ماشین چمن زن با هدف حفظ اندازه و شکل چمن ها در بهترین حالت استفاده می‌شود و انجام این کار به بهترین نحو رویای هر فردی است. هوندا در سال 2017، ماشین رباتیک خود را معرفی کرد و کار را برای افراد آسان تر کرد. اکنون این ربات به باغ ها معرفی می‌شود.

نحوه کار چمن زن خودکار میمو Miimo بسیار شبیه به نمونه های قبلی آن است اما نسخه بهبود یافته تری به شمار می‌رود. این ربات با برد عملیاتی 4000 متر مربع (43،055 فوت مربع) اکنون به عنوان راهی مهم برای کمک به باغات و مزارع کوچک استفاده می‌شود.

به گفته هوندا:

در نظر بگیرید که با استفاده از این چمن زن چقدر کار افراد آسان تر می‌شود و می‌توان از زمان روزمره خود به طور مفیدتری استفاده کرد. چمن زن میمو با چنین اندیشه ای تولید شد، اندیشه ای که زحمت چمن زنی را از بین می‌برد.

چمن زن خودکار میمو تقریباً مانند یک آی‌روبات عمل می‌کند. شما باید سیم های مرزی را تنظیم کنید و آن ها را بپوشانید. پس از آن، این دستگاه به چمن زنی می‌پردازد، از هر گونه مانعی عبور می‌کند و در فضای تعیین شده خود باقی می‌ماند. همچنین، با تشخیص مرزها تغییر جهت داده و چمن ها را به صورت رندوم برش می‌دهد.

در صورت اتمام شارژ باتری، این چمن زن خودکار، تا زمان آمادگی مجدد برای ادامه کار به پایه شارژ خود متصل می‌شود. این شارژر شبیه به نوعی شارژر بی سیم موجود در برخی از اتومبیل های برقی است.

چمن زن هوندا

علاوه بر این، می‌توانید چمن زن خودکار میمو را به گونه ای تنظیم کنید که هر زمان که مایل بودید کار کند. بنابراین، اگر مایلید بعد از بیدار شدن قهوه خود را همراه با بوی علف تازه میل کنید، می‌توانید آن را در شب یا بعد از ظهر یا هر زمان که بخواهید به کار بگیرید و از آن جا که به صورت الکتریکی کار می‌کند، کم ترین صدای ممکن را تولید خواهد کرد.

این ماشین چمن زنی قادر به بالا رفتن از تپه ای بیش از 25 درجه نخواهد بود. علاقه مندان می‌توانند هم اکنون تا 17 آوریل برای خرید آن اقدام کنند. به نظر می‌رسد این دستگاه فقط برای افرادی در دسترس است که بیش از حد با چمن سر و کار دارند. قیمت آن هنوز اعلام نشده است، اما میمو معمولی با قیمت 2500 دلار به فروش می‌رسد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران