ایلان ماسک: ما جاسوسی نمی کنیم!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ایلان ماسک در پاسخ به گزارش هایی مبنی بر ممنوعیت ورود خودروهای تسلا به مجتمع مسکونی نظامی واقع در این کشور، اعلام کرد که از تسلا به منظور جاسوسی استفاده نمی‌شود.

هفته گذشته، ارتش به مالکان تسلا اعلام کرده است که وسایل نقلیه خود را خارج از مکان های نظامی پارک کنند چرا که این شرکت خودروسازی در حال جمع آوری اطلاعات حساس توسط دوربین های داخلی نصب شده شده در خودرو است. خبرگزاری سی ان ان خاطر نشان کرده است که ماسک طی سخنرانی در مجمع توسعه سالانه چین که توسط شورای دولتی کشور برگزار شده بود این ادعا را رد کرده و بیان کرده است که این چنین نیست.

وی اظهار داشته است که اگر تسلا از خودروهای خود با هدف جاسوسی در چین یا هرجای دیگر استفاده می‌کرد، مجبور به توقف فعالیت خود می‌شد. بنابراین، این امر انگیزه ای بسیار قوی برای حفظ هرگونه اطلاعات محرمانه مشتریان، به شمار می‌رود.

تسلا

ماسک نگرانی تسلا از به کارگیری وسایل نقلیه خود برای جاسوسی در چین را با نگرانی ایالات متحده در سال 2020 مبنی بر جاسوسی اپلیکیشن چینی تیک‌ تاک از کاربران مقایسه کرد و افزود که این امر تهدیدی برای امنیت ملی به شمار می‌رود.

ماسک همچنین گفت که ایالات متحده در نظر داشت برنامه تیک تاک را متوقف کند که خوشبختانه، این اتفاق نیفتاد. بسیاری از مردم نگران متوقف شدن این برنامه بودند. اما به نظر من این نوع نگرانی غیرضروری است و ما باید از آن عبرت بگیریم.

دن ایوز، مدیر عامل تحقیقات در سازمان امنیت ودبوش، معتقد است با توجه به این که چین یکی از مهم ترین بازارهای تسلا محسوب می‌شود، رد این ادعا و پرداختن به گزارش ها برای ماسک از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

او گفته است که ما اعتقاد داریم که این مسئله ... برای تسلا و ماسک از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. با توجه به اهمیت استراتژیک جایگاه [خودروی الکتریکی] خود در چین اعلام مستقیم آن برای چینی ها و دولت در پکن، بسیار مهم تلقی شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران