همه چیز درباره پیکاپ برقی مپنا + کاتالوگ مشخصات فنی و عکس

گروه مپنا مدتی است که وارد عرصه خودروسازی شده و در تلاش است تا محصولاتی پاک روانه بازار کند. حال شرکت مکو که از زیرمجموعه‌های گروه مپنا محسوب می‌شود، یک پیکاپ الکتریکی را برای عرضه به بازار در نظر گرفته است.

این خودرو براساس ترکیبی از پلتفرم و بدنه خودرو چینی و قوای محرکه الکتریکی توسعه یافته است. ظاهر خودرو شباهت فوق العاده زیادی به خودروهای آمریکایی از برند فورد و جیپ دارد که در صورت عرضه به بازار، برای مخاطبین ایرانی جذاب خواهد بود.

پیکاپ یاد شده از برند چینی ناشناخته Kawei است که این پیکاپ را در دو مدل Kawei K1 با موتور درون‌سوز و Kawei EV7 با پیشرانه الکتریکی به بازار عرضه می‌کند. پیکاپ الکتریکی Kawei EV7 در سال 2017 به بازار عرضه شده و هنوز مشخص نیست که آیا نسخه معرفی شده توسط مپنا با مشخصات مشابه به تولید می‌رسد یا تفاوتی بین پیکاپ مپنا و Kawei EV7 وجود دارد، هرچند امکان وجود تفاوت بین این دو خودرو چندان محتمل نخواهد بود. برای مشاهده صفحه مربوط به پیکاپ کاوی EV7، می‌توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

Kawei EV7

پیکاپ الکتریکی مپنا به پکیج باتری با ظرفیت 48.6 کیلووات ساعت مجهز است که حداکثر بردی برابر با 300 کیلومتر را برای این خودرو فراهم می‌کند که این محدوده برد براساس چرخه NEDC محاسبه شده است. وزن باتری‌های این پیکاپ 400 کیلوگرم است.

موتور الکتریکی نصب شده پیکاپ الکتریکی مپنا حداکثر 70/120 کیلووات قدرت و 335 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. شتاب صفر تا صد پیکاپ برقی مپنا در کاتالوگ رسمی این محصول، 11.5 ثانیه و حداکثر سرعت قابل دسترسی با آن نیز 170 کیلومتربرساعت عنوان شده است که این اعداد در بررسی‌های فنی این خودرو توسط کارشناسان و خبرنگاران داخلی مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

ابعاد و اندازه پیکاپ برقی مپنا به ترتیب عبارتند از:‌ 5600 میلی‌متر طول، 1590 میلیمتر عرض و 1805 میلیمتر ارتفاع. فاصله بین دو محور کاوی EV7 نیز برابر با 3500 میلی‌متر است و فضای بار نسبتا بزرگی دارد. مطابق اطلاعات موجود در کاتالوگ این خودرو، پیکاپ مپنا می‌تواند باری به وزن 1000 کیلوگرم را حمل کند. وزن خالص این پیکاپ 2230 کیلوگرم عنوان شده که با حداکثر بار، این مقدار وزن به 3230 کیلوگرم می‌رسد.

پیکاپ برقی مپنا

شارژ شدن پکیج باتری‌های پیکاپ الکتریکی مپنا از طریق پریز خانگی هشت ساعت به طول خواهد انجامید، هرچند می‌توان باتری‌های این پیکاپ را با استفاده از شارژر سریع 50 کیلوواتی ظرف 30 دقیقه تا 80 درصد شارژ کرد.

قیمت پیکاپ مپنا

قیمت نسخه چینی یعنی Kawei EV7 در چین 259,800 یوان معادل یک میلیارد تومان اعلام شده اما با اعمال مشوق‌های دولتی برای خرید خودروهای الکتریکی، قیمت این خودرو پس از تخفیف به 115,000 یوان معادل 460 میلیون تومان کاهش یافته است. کاوی EV7 در بازار چین رقیب مستقیمی برای نسخه برقی پیکاپ جک T500 محسوب می‌شود. هنوز گروه مپنا اطلاعاتی را در مورد قیمت و زمان عرضه این محصول ارایه نکرده اما با توجه به قیمت اعلام شده مشخص است که با پیکاپ ارزان قیمتی سر و کار نخواهیم داشت.

کاتالوگ پیکاپ مپنا

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران