آمار فروش بنتلی: ۲۰۰ هزار خودرو در ۱۰۲ سال، ۲۵ هزار شاسی بلند در ۶ سال

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

از ۲۰۰ هزار خودرویی که بنتلی از سال ۱۹۱۹ تاکنون تولید کرده است، بیش از ۷۵٪ از آن‌ها طی ۱۸ سال گذشته ساخته شده است.

در واقع ۴۰٪ از خودروهایی که تا به حال توسط بنتلی تولید شده‌اند، کانتیننتال GT هستند که تولیدش در سال ۲۰۰۳ آغاز شده است. در همین حال فلایینگ اسپر که تولیدش از سال ۲۰۰۵ شروع شده، حدود ۲۰٪ از محصولات بنتلی را به خود اختصاص داده است.

با اینکه تولید بنتایگا از سال ۲۰۱۵ آغاز شده، بنتلی بیش از ۲۵ هزار نسخه از آن را تولید کرده است. بنابراین بنتایگا ۱۲.۵٪ از تمام محصولات این خودروساز را به خود اختصاص می‌دهد. خودروی شماره ۲۰۰ هزار که توسط این شرکت ساخته شد یک بنتایگای هیبریدی بود.

تبدیل بنتلی به یکی از زیرمجموعه‌های امپراتوری فولکس واگن باعث شد سرعت تولید محصولات بنتلی افزایش پیدا کند. تا سال ۲۰۰۲ این شرکت تنها حدود ۴۴ هزار خودرو تولید کرده بود. خودروهای افسانه‌ای بنتلی پیش از سال ۲۰۰۳ بلور، مولسان، آرنیج و آزور بوده‌اند.

بنتلی

البته سرعت تولید روزانه بنتلی زیاد نیست. این شرکت روزانه ۸۵ خودرو می‌سازد، در حالی که فولکس واگن روزانه تقریبا ۳۵۰۰ خودرو در کارخانه ولفسبورگ خودش تولید می‌کند.

پس از گذشت پنج سال از تولید، بنتایگا با سرعت زیادی در حال تولید است و بنتلی انتظار دارد این شاسی بلند طی این دهه از نظر فروش جای کانتیننتال GT را بگیرد.

آدریان هالمارک مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «سرعت پیشرفت ما از سال ۲۰۰۳ به طور قابل توجهی افزایش یافته است و ما در حال ورود به دوران جدیدی از تحول هستیم و قصد داریم بنتلی را به یک پیشگام در زمینه خودروهای لوکس تبدیل کنیم.

بنتلی نیز مانند بسیاری دیگر از شرکت‌ها در آستانه یک تحول بزرگ قرار دارد و قصد دارد تمام خط تولید خودروهای خود را برقی کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران