سودآوری عظیم بی وای دی به لطف تولید ماسک در سال 2020

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت BYD، تولید کننده چینی خودروهای الکتریکی، از جهش چشمگیر سود خالص خود در سال 2020 خبر داده است، اما علت آن مربوط به فروش خودروهای این شرکت نمی‌شود.

در اوج همه گیری ویروس کووید 19در سال 2020، بی وای دی شروع به تولید ماسک صورت کرد و در حالی که تعداد ماسک های تولیدی را دقیقاً مشخص کرده بود، در ماه مه سال گذشته نشان داد که توانایی تولید 50 میلیون ماسک در روز را دارد.

به گزارش رویترز، تولید ماسک به BYD کمک کرد تا در سال گذشته حدود 4.23 میلیارد یوان (643.75 میلیون دلار) سود خالص کسب کند که نسبت به 1.61 میلیارد یوان (245 میلیون دلار) گزارش شده در سال 2019، با افزایش رو به رو بوده است.

مانند بسیاری دیگر از شرکت های خودروسازی، فروش خودروهای بی وای دی در سال گذشته با افت 7.5 درصدی همراه بوده و به 426،972 دستگاه رسیده است. اطلاعات صنعتی نشان می‌دهد که فروش خودرو در سراسر چین 1.9 درصد کاهش یافته و به 25.3 میلیون رسیده است.

بی وای دی سانگ

با وجود افزایش مثبت سود خالص، درآمد BYD با کاهش 22.6 درصدی خود به 156.6 میلیارد یوان (23 میلیارد دلار) رسیده است. این مبلغ نسبت به پیش بینی درآمد 148.76 میلیارد یوانی (22.6 میلیارد دلار) توسط تحلیلگران، کمی بیشتر است.

شرکت وارن بافت اطمینان دارد که افزایش فروش خودرو تا سال 2021 باعث می‌شود که سود خالص در سه ماه اول سال تا 77.6 درصد رشد کند. همچنین طبق گزارش رویترز، بی وای دی اوراق قرضه به ارزش 50 میلیارد یوان (7.6 میلیارد دلار) را به زودی صادر خواهد کرد.

شرکت BYD در نوامبر سال گذشته، همکاری خود با سرویس های حمل و نقل اشتراکی و عظیم چینی به نام "دیدی چوسیانگ" را با هدف توسعه یک وسیله نقلیه تمام الکتریکی طراحی شده به صورت اشتراکی اعلام کرده است.

نظرات
 
 
 
احمد 1400/1/13
ای کاش یک عاقل در وزارت صنعت پیدا می شد و شرکتهای لگن مونتاژ کن مافیایی ما را هم به کارخانه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده و ماسک و جوراب و لباس زیر تبدیل می کرد و یک عمر از دعای خیر ملت منتفع می شد.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران