تویوتا لندکروزر سری 70، نخستین خودرو تایید شده بهداشت جهانی برای حمل واکسن کرونا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تویوتا لندکروزر سری 70 یکی از نسل‌های جاودانه محصولات تویوتا است که از سال 1984 تاکنون به تولید می‌رسد. این خودرو جاودانه تاکنون مورد استفاده‌های مختلفی قرار گرفته که جدیدترین مورد استفاده آن، خودرو یخچال‌دار برای حمل واکسن کرونا است.

خودرو حمل واکسن کرونا توسط کنسرسیوم سه جانبه متشکل از تویوتا تسوشو، تویوتا موتور و بی مدیکال توسعه یافته و مجوز احراز صلاحیت سازمان بهداشت جهانی را نیز دریافت کرده است. تویوتا لندکروزر سری 70 یخچال‌دار به استاندارد PQS مجهز است که به این خودرو قابلیت حمل واکسن کووید 19 برابر با مقررات سازمان ملل، سازمان‌های غیردولتی بهداشتی و سازمان‌های خیریه را می‌دهد.

تویوتا لندکروزر سری 70 یخچال‌دار تحت برنامه کووکس مورد استفاده قرار خواهد گرفت و برای توزیع واکسن در کشورهای در حال توسعه مفید خواهد بود. این خودرو ترکیبی از یک تویوتا لندکروزر سری 78 به همراه یخچال از مدل بی مدیکال CF850 B است که توانایی ذخیره سازی 400 بسته واکسن را دارد. یخچال به باتری مستقل مجهز است که می‌تواند بدون نیاز از سیستم برق خودرو، تا 16 ساعت کار کند. باتری یخچال قابلیت شارژ از طریق منبع تغذیه خارجی را دارد و بنابراین می‌توان هنگام پارک خودرو با برق شهری آن را شارژ کرد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران