موضوعات داغ

FV Frangivento Sorpasso: ابرخودروی ایتالیایی با توان ۸۵۰ اسب بخار که نامش را نشنیده اید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

وقتی صحبت از ابرخودروهای ایتالیایی باشد، احتمالا نام FV Frangivento اصلا به گوش شما نرسیده باشد، اما حالا این خودروساز مستقر در تورین جدیدترین مدلش یعنی FV Frangivento Sorpasso را معرفی کرده است.

Sorpasso به عنوان مدل جدید این شرکت پس از ابرخودروی Asfane DieciDieci با توان ۱۰۰۰ اسب بخار و رودستر برقی شارلوت ۱.۶ میلیون دلاری، جذابیت‌های خاص خودش را دارد. این مدل در دو نسخه استراداله و GTXX در دسترس است، که در دومی خریداران می‌توانند دو X پایانی را با شماره مورد نظر خودشان جایگزین کنند.

علاوه بر این، خریداران هر دو نسخه استراداله و GTXX می‌توانند در دو برنامه شخصی‌سازی شرکت کنند تا طی ۳۰ روز همراه با طراحان این شرکت، خودروی خودشان را طراحی کنند.

Sorpasso استراداله به دلیل ظاهر تروتمیز و ظریفش با نسخه دیگر متفاوت است. این همان خودرویی است که در تصاویر مطبوعاتی به نمایش درآمده و با رنگ خاکستری هرمس عرضه می‌شود. Sorpasso GTXX دارای بدنه دو-رنگ و ظاهر تهاجمی‌تری با الهام از خودروهای مسابقه‌ای GT3 است.

اگرچه این در تصاویر مطبوعاتی مشخص نیست، اما در کابین هر دو نسخه از چرم آلکانتارا استفاده شده است. این مدل همچنین دارای دستیار رانندگی اختیاری آواتار است؛ یک دستیار راننده هوشمند با ویژگی‌های انسانی قابل تنظیم. این هوش مصنوعی که توسط شرکت Sistemevo توسعه یافته توانایی گفتگوی کاملا طبیعی با راننده را دارد.

هر دو نسخه دارای سیستم رانندگی تمام چرخ محرک و موتور V10 هستند، اما Sorpasso استراداله از القای اجباری برای تولید توان ۶۱۰ اسب بخارش استفاده نمی‌کند. از سوی دیگر Sorpasso GTXX مجهز به یک سوپرشارژر است تا توان ۸۵۰ اسب بخار تولید کند. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این مدل ۲٫۹ ثانیه و سرعت نهایی آن ۳۴۵ کیلومتر در ساعت است.

هنوز قیمت این مدل اعلام نشده، اما FV Frangivento گفته که علاقمندان و کلکسیونرها نسخه مورد نظر خودشان را رزرو کرده و خودروهای خود را تا پایان ماه ژوئیه دریافت خواهند کرد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد