سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید: شورای رقابت عامل تلاطم در بازار خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت و جهش تولید با اشاره به افزایش و تلاطم قیمت خودرو در بازار طی سال های اخیر، اعلام کرد که در طول 2 سال اخیر قیمت خودرو بیش از اندازه افزایش پیدا کرده است و یکی از اصلی ترین عامل تلاطم در بازار خودرو را می توان شورای رقابت عنوان کرد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت و جهش تولید اعلام کرد که قیمت خودروهای داخلی باید به ‌واسطه افزایش تیراژ و کاهش هزینه های تولید به تدریج کاهش پیدا کند، اما ظاهرا عزمی برای این کار وجود ندارد و خودروسازان به جای افزایش تولید و مدیریت هزینه ها، تنها به فکر افزایش قیمت محصولات تولیدی خود هستند. در حال حاضر متاسفانه شرایط به نحوی شده است که خانوارها با درآمد متوسط هم توان خرید یک خودروی معمولی را ندارند.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که قیمت کالاها و محصولات در سال 99 براساس مشاهده وضعیت بازار و اظهارات شخص رئیس جمهور، تا سقف قیمتی و بیش از ظرفیت خود افزایش پیدا کرده است. اما متاسفانه هر زمان که قیمت خودرو در بازار از ثبات نسبی برخوردار می شود، این شورای رقابت است که با اعلام خبر افزایش قیمت شرایط نابسامانی را در بازار ایجاد می ‌کند، به همین دلیل بهتر است که به جای چنین تصمیماتی در جهت افزایش قیمت، تولید خودرو افزایش پیدا کرده و عرضه آن زیاد شود تا قیمت‌ ها کاهش پیدا کند.

نظرات
 
 
 
نت 1400/1/20
رییس شورا رقابت یک موجود کثیفه که دستش باخودروساز شیادتو یک کاسس

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران