دوچرخه دستی لیگنا امکان تحرک را برای معلولین فراهم می‌کند.

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

دوچرخه دستی لیگنا توسط طراح آلمانی اریک گرامز خلق شده و فرصت دستیابی به سلامتی را برای افرادی که قدرت استفاده از پاهایشان را ندارند، فراهم می‌کند. دوچرخه‌ها امروزه برای سلامتی و تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌گیرند و این طراح آلمانی با خلق لیگنا در تلاش است تا فرصت استفاده از وسایل نقلیه تناسب اندام را برای معلولین فراهم کند.

دوچرخه دستی لیگنا در حقیقت یک دوچرخه خوابیده است که به جای پا، با دست کار می‌کند. یک موتور الکتریکی کمکی نیز برای این دوچرخه در نظر گرفته شده که با تزریق قدرت به چرخ عقب، حرکت رو به جلو را برای سرنشین آسان می‌کند. در مورد مشخصات فنی این دوچرخه دستی اطلاعاتی در دسترس نیست اما به نظر می‌رسد شیوه حرکت آن همانند قایق‌های پارویی باشد.

در ساخت دوچرخه دستی لیگنا از چوب و الیاف کنف استفاده شده، از این رو وزن لیگنا چندان زیاد نخواهد بود و علاوه برآن ظاهر این دوچرخه دستی زیبا و تاثیرگذار است. استفاده از این مواد برای ساخت دوچرخه لیگنا سبب شده تا سواری طولانی با آن برای مدت طولانی راحت باشد. یک جفت دیسک ترمز کلاسیک دوچرخه نیز وظیفه توقف لیگنا را برعهده دارند.

به گفته طراح لیگنا، بزودی شاهد عرضه این دوچرخه دستی در بازار نخواهیم بود و این وسیله تنها در حد یک ایده است و امکان دارد طرح‌های بهتری برای جابجایی معلولین وجود داشته باشد. با این حال لیگنا تنها مخصوص به معلولین نیست بلکه افراد عادی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران