جتور X90 وارد بازارهای صادراتی شد؛ برادر بزرگ تر فیدلیتی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

جتور یکی از زیرمجموعه‌های چری است که یکی از محصولات آن با نام دیگری در بازار کشورمان عرضه می‌شود. به تازگی مسئولین این زیرشاخه از عرضه جتور X90 خبر داده‌اند که هم‌اکنون وارد بازار روسیه شده است.

این خودرو با قیمتی بیش از یک میلیون روبل در روسیه به فروش خواهد رسید و اگر مشتریان تمایل به خرید تیپ‌های مجهزتر جتور X90 داشته باشند، باید مبلغی بیش از یک میلیون و ششصد هزار روبل را برای این کار هزینه کنند.

طراحی جتور X90 برخلاف سایر کراس‌اوورهای چینی این روزها، از زبان طراحی جدید بهره نمی‌برد و ظاهری ساده و نسبتا قدیمی دارد. جلوپنجره مشبک نسبتا بزرگ و چراغ‌های تهاجمی المان‌های اصلی خودرو هستند، هرچند طراحان سعی کرده‌اند با افزودن چراغ‌های LED ظاهر جتور X90 را مدرن جلوه دهند.

ظاهر جانبی جتور X90 همانند اکثر کراس‌اوورهای خانوادگی ساده است و جزئیات چندانی در این قسمت مشاهده نمی‌شود. قسمت عقب نیز با الگوبرداری از محصولات آئودی طراحی شده و سبک طراحی چراغ‌های عقب شما را به یاد مدل‌های مختلف آئودی می‌اندازد.

جتور X90

چری با افزودن چند کیسه هوا، سعی کرده تا میزان ایمنی جتور X90 را افزایش دهد اما تغییری در سیستم‌های ایمنی خودرو ایجاد نشده است. مشتریان روسی می‌توانند جتور X90 را دو ترکیب فنی سفارش دهند. نخستین ترکیب پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژر با قدرت 156 اسب‌بخار است که به همراه گیربکس شش سرعته اتوماتیک یا شش سرعته دستی عرضه می‌شود. ترکیب دوم نیز شامل موتور 1.6 لیتری توربوشارژر با قدرت 197 اسب‌بخار به همراه جعبه دنده هفت سرعته دوکلاچه می‌شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران