موضوعات داغ

موتورسیکلت جدید بریتانیایی با موتور 3 سیلندری 660 سی‌سی؛ تریومف ترایدنت 660

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت تولید موتورسیکلت انگلیسی تریومف از جدیدترین محصول خود به نام تریومف ترایدنت 660 (Triumph Trident 660) رونمایی کرد. این موتورسیکلت اسپرت یکی از جذاب‌ترین وسایل نقلیه دوچرخ در کلاس 600 سی سی است که کارایی بالا و قیمت مناسب را به طور همزمان ارایه می‌دهد. تریومف ترایدنت 660 از پتانسیل کافی برای شرکت در مسابقات Moto2‌ برخوردار است.

تریومف حدود 70 درصد قطعات این موتور را از نو طراحی کرده که این مساله باعث شده تا زمان‌بندی میل بادامک تغییر کند. اکنون میل بادامک ترایدنت 660 با سرعتی متوسط و رو به پایین حرکت می‌کند که فاکتوری ایده‌آل برای موتورهای شهری محسوب می‌شود.

تریومف ترایدنت 660

پاسخ دریچه گاز موتور نیز نسبتا خفیف است و از این رو رانندگی با تریومف ترایدنت 660 در ترافیک‌های شهری خسته کننده نخواهد بود. با وجود آن‌که منتقدان مجلات خودرویی از تریومف ترایدنت 660 انتظار عملکردی خشن را دارند اما در حقیقت این موتورسواران عادی هستند که از سواری نرم و راحت در مسیرهای درون‌شهری رضایت دارند.

پیشرانه تریومف ترایدنت 660 سه سیلندر است و تا دور موتور 3000 شاهد صدای خاصی از این موتور نخواهید بود. برای آن‌که بتوانید این موتورسیکلت را به چالش بکشید، بایستی اهرم گاز را تا 7000 دور بر دقیقه فشار دهید. گیربکس این موتورسیکلت شش سرعته است و هنگام رانندگی در بزرگراه‌ها با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت، دور موتور در حدود 4500 ثابت می‌ماند. تنها نکته منفی در خصوص تریومف ترایدنت 660، لرزش‌ نسبتا خفیفی است که از پیشرانه سه سیلندر ساطع می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد