خودروسازی سانگ یانگ به دلیل پیدا نشدن خریدار تحت وصول دادگاه قرار گرفت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

دادگاه ورشکستگی سئول در روز پنجشنبه اعلام کرد در تلاش برای احیای شرکت خودروسازی سانگ یونگ موتور کره جنوبی پس از عدم موفقیت ماهیندرا و ماهیندرا برای پیدا کردن یک خریدار، این شرکت کره‌ای تحت وصول دادگاه قرار داده شده است.

سانگ یانگ پس از عدم توانایی در بازپرداخت وام، در ماه دسامبر برای تحت وصول دادگاه قرار گرفتن به دادگاه مراجعه کرده بود.

انتظار می‌رود این خودروساز مستقر در کره جنوبی تا ماه ژوئن طرح نوسازی خودش را به دادگاه ارائه دهد.

سانگ یانگ در بیانیه‌ای اعلام کرد:

ما قصد داریم روند نوسازی را از طریق ادغام‌ها و اکتساب‌ها انجام دهیم، از جمله انتخاب یک مشاور در کوتاه‌ترین زمان ممکن با کمک دادگاه ورشکستگی سئول

سانگ یانگ بدهی بسیار زیادی دارد و اعلام کرده که فروش خودروهایش در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۰٪ نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۱۰۷،۴۱۶ خودرو رسیده است.

ضرر عملیاتی این شرکت در سال ۲۰۲۰ از ۲۸۲ میلیارد وون (واحد پول کره جنوبی) در سال گذشته به ۴۴۹ میلیارد وون (۴۰۱٫۷۶ میلیون دلار) افزایش یافته است. درآمد ۱۹٪ کاهش یافت و به ۳ تریلیون وون رسید.

ماهیندرا خودروساز هندی که تا پایان سال گذشته مالک ۷۵ درصد از سانگ یونگ بود، به دنبال خریدار برای تمام یا بیشتر سهام خود بوده است که آن را در سال ۲۰۱۰ خریداری کرد که این خودروساز در آستانه ورشکستگی قرار داشت.

نظرات
 
 
 
🥲 1400/1/30
اخعهی🥲

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران