لکسوس ES مدل ۲۰۲۲ رونمایی شد؛ چهره قبلی با انبوهی از تکنولوژی‌های جدید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شاید شما هم مثل ما فیس‌لیفت لکسوس ES مدل ۲۰۲۲ را با مدل سال گذشته اشتباه بگیرید. برای پیدا کردن تفاوت‌های ظاهری باید خیلی به بدنه و کابین دقت کنید، اما این دو مدل تفاوت‌های دیگری با هم دارند. مهم‌ترین تغییرات مدل ۲۰۲۲ تغییرات فنی هستند، جایی که فناوری‌های جدید این مدل راحتی و ایمنی بیشتر و حس اسپرت‌تری را ارائه می‌دهند.

در جلو یک جلوپنجره مشبک با عناصر L شکل می‌بینیم. این جلوپنجره در تمام مدل‌ها به جز مدل‌های F Sport دیده می‌شود که هنوز جلوپنجره مخصوص خودشان را دارند. در اطراف جلوپنجره چراغ‌های جلوی bi-LED قرار دارند که در تیزر پخش شده از این مدل دیده بودیم. مدل‌های استاندارد دارای چرخ‌های جدید ۱۷ اینچی و دو رنگ جدید نقره‌ای و خاکستری برای بدنه هستند که جایگزین رنگ‌های بدنه نقره‌ای و خاکستری کنونی می‌شوند. در داخل، پدال ترمز بزرگتر است و نمایشگر چندرسانه‌ای کمی جلوتر قرار دارد.

با این حال، توجه شما را به نمایشگر مرکزی جلب می‌کنیم. این نمایشگر حالا یک صفحه نمایش لمسی است که امکان کنترل بیشتری را ارائه می‌دهد، اما اگر هنوز استفاده از کنترل لمسی از راه دور را ترجیح می‌دهید این امکان هم وجود دارد. لکسوس ES مدل ۲۰۲۲ به صورت استاندارد دارای سیستم ایمنی لکسوس +۲.۵ است که شامل بهبود دوربین لنز و رادار مورد استفاده برای سیستم شناسایی جلو، هشدار برخورد و سیستم‌های ترمز خودکار است. سیستم پیشگیری از برخورد همچنین می‌تواند خودروهای روبرو یا عابران پیاده را حین پیچیدن تشخیص دهد و کمک فرمان اضطراری جدید پایداری بیشتری را در طول رانندگی ارائه می‌دهد.

لکسوس ES

سیستم کروز کنترل پویا می‌تواند به طور خودکار سرعت را افزایش دهد تا حین تغییر مسیر از خودروهای کندتر سبقت بگیرید. به همین ترتیب، این سیستم همچنین می‌تواند به صورت خودکار سرعت خودرو را در پیچ‌های خاصی کاهش دهد. لکسوس همچنین سیستم هشداردهنده خروج از مسیر را بهبود بخشیده تا تغییر مسیر را بهتر تشخیص دهد.

برای اولین بار، لکسوس یک نسخه F Sport برای مدل هیبریدی 300h عرضه کرده است. تغییرات این مدل فقط ظاهری هستند، از جمله جلوپنجره جذاب، اسپویلر پشتی روی درب صندوق عقب، چرخ‌های ۱۹ اینچی مشکی و تزئینات مشکی بیشتر در بدنه و کابین. این مدل همچنین دارای نشان F Sport است تا با نسخه عادی اشتباه گرفته نشود.

نسخه ES350 F Sport دارای پکیج هندلینگ دینامیک است که شامل حالت‌های رانندگی اسپرت پلاس و سفارشی می‌شود. لکسوس می‌گوید سیستم تعلیق متغیر تطبیقی قادر به تنظیم ۶۵۰ سطح مختلف بر اساس سرعت خودرو، زاویه فرمان، پارامترهای مختلف موتور و ... است. تمام نسخه‌های ES مدل ۲۰۲۲ دارای سیستم تعلیق عقب جدید برای استحکام، ثبات و راحتی بیشتر هستند. همه مدل‌ها سیستم‌های ترمز بهینه نیز دارند.

لکسوس هنوز جزئیاتی درباره قیمت این مدل منتشر نکرده است. فروش این سدان از پاییز ۲۰۲۱ در نمایندگی‌ها آغاز خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران