قرعه‌ کشی خودرو پاسخگو نیست؛ سعی و خطای مجلس و خودروسازان بر بازار همواره ملتهب خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

روح الله ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به این موضوع که قرعه کشی برای فروش خودرو پاسخگوی نیاز بازار نیست، اعلام کرد که طرح ساماندهی بازار خودرو برای رفع ایرادات شورای نگهبان در دستور کار مجلس قرار گرفته بود و برای رفع مشکلات آن به کمیسیون ارجاع داده شد. اکنون پس از رفع ایرادات، این طرح دوباره برای اعلام نظر نمایندگان به صحن علنی پارلمان ارجاع داده خواهد شد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران، ایزدخواه با بیان اینکه امروز قرعه کشی برای عرضه خودرو در بازار پاسخگو نیست و باعث ایجاد رانت در این زمینه شده است، اضافه کرد که وقتی عرضه و تقاضا در هر بازار متعادل نشود، شاهد التهاب در این بازار هستیم و عرضه خودرو به صورت قرعه کشی نیز باعث ایجاد چنین شرایطی شده است و باید شیوه آن را تغییر داد.

ایزدخواه در پایان اعلام کرد که در طرح مجلس اعلام شده است که خریدار خودرو تا 3 سال حق فروش اتومبیل خود را ندارد و اگر قصد فروش داشت باید مالیات سنگینی بابت آن پرداخت کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران