سایک R ES33، برداشتی چینی از خودروهای تسلا در نمایشگاه شانگهای 2021

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نمایشگاه خودرو شانگهای 2021 به مکانی جذاب برای خودروسازان چینی تبدیل شده تا در آن به عرضه کامل توانایی‌های خود بپردازند. سایک موتور نیز به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان چینی با دست پر به این نمایشگاه آمده که یکی از محصولات آن، سایک R ES33 است که برداشتی از تسلا مدل Y محسوب می‌شود. لازم است بدانید خودروهای برقی سایک موتور با پسوند R مشخص می‌شوند.

ظاهر کلی سایک R ES33، ترکیبی از الگوهای طراحی آینده‌نگرانه و اسپرت است. خطوط طراحی این خودرو پویا هستند که می‌تواند توجه مشتریان جوان را به خود جلب کند، علاوه برآن طراحان توجه بسیار زیادی به نحوه طراحی چراغ‌های خودرو داشته‌اند.

نمای جانبی سایک R ES33 یک شاسی بلند کوپه را به تصویر می‌کشد و شاهد حجم‌های فانتزی زیادی هستیم که ظاهر خودرو را تنوع بخشیده‌اند. دستگیره‌های خودرو در جایگاهی نامتعارف و روی ستون B قرار گرفته‌اند که در عین نا آشنا بودن، خلاقانه به نظر می‌رسند.

طراحان سایک سعی کرده‌اند تا در فرآیند خلق نمای عقب، ظاهری آینده نگرانه و فناورانه را به بیننده تلقین کنند. سپر و دیفیوزر بزرگ نیز قسمت بزرگی از نمای عقبی را به خود اختصاص داده‌اند که با ذات کوپه این شاسی بلند همخوانی دارد.

سایک R ES33

طبیعی است که شاسی بلند آینده نگرانه سایک R ES33 به سیستم‌های خودران مجهز باشد. این خودرو از سامانه رانندگی خودکار PP-CEM C مجهز است که می‌تواند تمامی اشیا و موانع را در فاصله 500 متری شناسایی کند. علاوه برآن برای این خودرو یک رادار چهار بعدی در نظر گرفته شده که قادر است ارتفاع اجسام تا فاصله 350 متر را تشخیص دهد.

برخلاف بسیاری از مدل‌های مفهومی که خودروهایی آینده نگرانه هستند، سایک R ES33 شبیه به نمونه‌های تولید انبوه است و انتظار می‌رود در آینده نزدیک به بازار عرضه شود. سایر اطلاعات تکمیلی این خودرو هنگام عرضه مدل تولید انبوه منتشر خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران