عملکرد داچیا ساندرو استپ‌ وی ۲۰۲۱ در تست موس؛ پیشرفت نسبت به گذشته + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

هاچ‌بک ساندرو که بر اساس سدان لوگان توسعه پیدا کرده است، یک نسخه کراس‌اوور به نام استپ‌وی دارد. این مدل جذاب‌ترین نسخه ساندرو است و به لطف اتحاد رنو-نیسان حالا ایمنی بیشتری نسبت به گذشته دارد.

حالا گروهی استپ‌وی را در تست موس آزمایش کرده‌اند. این کراس‌اوور در تست موس که قابلیت خودرو را در برخورد نکردن با موانعی که ناگهان جلوی خودرو ظاهر می‌شوند می‌سنجد عملکرد خیلی خوبی دارد، آن هم با وجود اینکه سیستم تعلیق نرم‌تر و مرکز ثقل بالاتری نسبت به ساندرو دارد.

این گروه ادعا کرده که استپ‌وی واکنش‌های مناسب و مشابهی با شاسی بلندهای کامپکت کوچک در سرعت‌های مشابه دارد. در سرعت ۷۳ کیلومتر در ساعت، راننده اصلا احساس ناامنی یا به چالش کشیده شدن نداشته است. وقتی سرعت استپ‌وی ۵ کیلومتر در ساعت بیشتر می‌شود، به یکی از مخروط‌های ایمنی سمت راننده برخورد می‌کند.

وقتی سرعت به ۸۰ کیلومتر در ساعت افزایش پیدا کند، این مدل تمام چرخ محرک کم‌فرمانی بیشتری از خود نشان می‌دهد. به هر حال این گروه می‌گویند که استپ‌وی در تمام تلاش‌ها واکنش‌هایی قابل پیش‌بینی و ایمن داشته است.

محصولات داچیا

این مدل جدید که نسبت به نسل قبلی بهبود پیدا کرده است، در اسلالوم هم عملکرد خیلی خوبی دارد. البته فرمان‌دهی خیلی خوب نیست و غلت بدنه هم محسوس است. اما از طرفی، برنامه پایداری الکترونیکی بیش از حد در تصمیمات راننده مداخله نمی‌کند.

قیمت استپ‌وی که در میوونی رومانی برای بازارهای اروپایی تولید شده، از ۱۴۸۴۰ دلار شروع می‌شود و دو سطح از تجهیزات استاندارد دارد. سه موتور مختلف برای نسخه پایه در دسترس هستند: TCe 90، ECO-G 100 و TCe 90 با یک جعبه دنده متغیر پیوسته.

برنامه ارزیابی خودروهای جدید اروپا رضایت چندانی از ساندرو استپ‌وی ندارد و نمره دو ستاره از پنج ستاره را برای ایمنی به این خودرو داده است. دلیل عملکرد ضعیف داچیا در این زمینه، عدم وجود ترمز اضطراری خودکار در برابر عابران پیاده یا دوچرخه‌سواران و عدم وجود دستیار حفظ مسیر است. این مدل و نسخه مقرون به صرفه‌تر لوگان از نظر ضربه‌پذیری حین تصادف نمره ۴ ستاره را دریافت کرده‌اند.

https://www.aparat.com/v/thmZN

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران