چه تعداد خودروی شاهین سایپا امسال به بازار عرضه خواهد شد؟

عکس نویسنده
فائزه تیموری
نویسنده

سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، با بیان اینکه برنامه جامعی برای تولید خودروهای جدید و با کیفیت داریم، بیان کرد که تیم مدیریتی گروه خودروسازی سایپا در تلاش است که در راستای تامین رضایت مشتریان و مردم عزیز ایران گام بردارد.

او در حاشیه بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد از گروه خودروسازی سایپا اظهار کرد که سال گذشته با وجود تمام مشکلاتی که تحریم‌ها برای صنعت خودرو ایجاد کرد، این مجموعه موفق شد رشد تولید داشته باشد و میزان تولید خودرو را به بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه برساند.

وی با بیان اینکه در فشار حداکثری و اوج‌گیری تحریم‌ها و نیز محدودیت‌های اپیدمی کرونا، مجموعه سایپا موفق شد در زمینه طراحی و تولید خودروهای جدید و به‌روز گام بردارد، بیان کرد که طراحی خودروهای آریا، اطلس، شاهین و غیره، که طراحی و تولید آنها صد درصد در داخل کشور و توسط مهندسان جوان ایرانی انجام شده است، نشان می‌دهد تحریم نه تنها باعث توقف صنعت خودرو نشد؛ بلکه سبب شد گروه خودروسازی سایپا در مسیر رشد و توسعه پایدار قرار گیرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ضمن اعلام این خبر که برنامه‌ریزی برای تولید ۶۰ هزار دستگاه شاهین و ۲۰ هزار دستگاه خودروی آریا در سال ۱۴۰۰ صورت گرفته، گفت در راستای تامین رضایت مشتریان از شهریورماه، خودروی شاهین اتوماتیک تولید و در نیمه دوم امسال وارد بازار خواهد شد.

وی با بیان اینکه حذف زودتر از موعد خودروی پراید نسبت به زمانی که سازمان ملی استاندارد اعلام کرد بیانگر آن است که مجموعه سایپا قصد دارد برای تامین خواسته‌های مردم تلاش مضاعف داشته باشد، خاطرنشان کرد که سایپا در سال‌های تحریم و کرونا، از خودروی پراید به خودروهای شاهین، آریا و اطلس رسیده است؛ خودروهایی که به جهت تکنولوژی برتری‌های متعددی دارند و می‌توانند رضایت مردم را فراهم کنند.

سلیمانی تاکید کرد که مجموعه سایپا در شرایطی موفق شده به طراحی و تولید خودروهای جدید و به‌روز دست پیدا کند که شرکای خارجی، بدعهدی کرده و از ایران رفتند.

وی گفت: خروج شرکای خارجی از ایران باعث شد مجموعه سایپا با معوقات زیادی روبرو شود که با تلاش‌های صورت گرفته معوقات به حداقل رسیده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد در ابتدای دوره تحریم، فضاسازی رسانه‌های معاند به‌گونه‌ای بود که صنعت خودروی ایران شکننده است و در ادامه فشار حداکثری نمی‌تواند ادامه حیات دهد، اما مجموعه سایپا اجازه نداد جو‌سازی‌ها ادامه پیدا کند و به سرعت نسبت به طراحی خودروهای جدید برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه استاندارد خودروی شاهین که سال گذشته وارد بازار شد توسط کارشناسان این مجموعه و سازمان ملی استاندارد نهایی شده، گفت برای اولین بار در کشور، استاندارد خودروی شاهین از صفر تا نهایی شدن آن توسط مهندسان داخلی انجام شد؛ او تاکید کرد این امر اتفاق بسیار مهم و بزرگی است.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد که برای اين‌که يک محصول متمايز داشته باشيم، يك سيستم كيفی خاص برای خودروی شاهین تعريف شد؛ بدین جهت استاندارد این خودرو جدید است که خوشبختانه به‌خوبی پیاده‌سازی شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران