رنو کوئید در تست گوزن، تسلا مدل Y را به زانو در آورد +‌ فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

داچیا اسپرینگ اخیراً یکی از خودروهای منتخب برای تست گوزن بوده است و در کمال تعجب برای یک ماشین ارزان قیمت و البته برقی، توانست آن را با سرعت 77 کیلومتر در ساعت (48 مایل در ساعت) تکمیل کند.

همانطور که مشاهده می‌کنید، این خودرو عاری از عیب و نقص نیست چرا که این هاچ‌بک الکتریکی کوچک رومانیایی هنگام حرکت در مسیرهای پرپیخ و خم تمایل به بیش فرمانی دارد. با وجود این، هنگامی که راننده با این امر مواجه شد، توانست خودرو را بین مخروط ها کنترل و هدایت کند و هیچ آسیبی ایجاد نشود. افزایش سرعت به بیش از 77 کیلومتر در ساعت (48 مایل در ساعت) قابلیت کنترل خودرو را پایین تر می‌آورد.

آیا سایر خودروهای الکتریکی تحت آزمایش قرار گرفته اند؟

طبق شواهد، برخی از آن ها آزمایش شده و برخی دیگر از این آزمایش بی بهره بوده‌اند. برای اولین بار، بالاترین سرعت ثبت شده برای هوندا الکتریکی، 75 کیلومتر در ساعت (47 مایل در ساعت) بوده است. این امر بدان معناست که این خودرو طبق استاندارد 77 کیلومتر در ساعت، در این امر شکست خورده است.

سئات Mii Electric و همچنین تسلا مدل X با ثبت بهترین سرعت 70 کیلومتر در ساعت (44 مایل در ساعت) در این زمینه خیلی موفق نبوده‌اند.

پورشه تایکان توربو S نیز در این آزمایش شرکت کرده و پس از چند تلاش ناموفق، آن را با سرعت 78 کیلومتر در ساعت (48 مایل در ساعت) پشت سر گذاشته است. مانور فرار برای تسلا مدل 3 هیچ تهدیدی ایجاد نکرد، زیرا آن را با سرعت ورودی 83 کیلومتر در ساعت (52 مایل در ساعت) کامل کرد.

میزان عملکرد داچیا اسپرینگ

اولین خودرو الکتریکی برند رومانیایی از یک موتور الکتریکی با قدرت 44 اسب بخار قدرت ( 45PS یا 33 کیلووات) و 92 پوند فوت (125 نیوتن متر) گشتاور استفاده می‌کند. برق این پیشرانه توسط یک باتری 27.4 کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که برد حرکتی 305 کیلومتر را (190مایل) در چرخه WLTP شهری ارائه می‌دهد. رسیدن این خودرو از حالت سکون به 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) را نمی‌توان سریع تلقی کرد، زیرا برای رسیدن به این سرعت به مدت زمان 19.1 ثانیه نیاز دارد و بیشینه سرعت آن نیز به 78 مایل در ساعت (125 کیلومتر در ساعت) می‌رسد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران