قدرت‌نمایی مرسدس بنز یونیماگ ۳۸۵ هزار دلاری در آفرود؛ وقتی حضرت معنای می‌شود! + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اگر در یک فیلم درجه ۲ هالیوودی بودیم، یونیماگ همان سرایدار جوانی بود که حین جارو کردن زمین، تمرینات و مسابقات تیم فوتبال را تماشا می‌کند، اما در بازی فینال پس از مصدومیت بازیکن اصلی که هیچ جایگزینی ندارد وارد عمل می‌شود. او در نهایت باعث برنده شدن آن‌ها در مسابقه می‌شود.

وقتی یونیماگ جارو را رها کرده و وارد عمل می‌شود به یک هیولای واقعی تبدیل می‌شود. مخصوصاً اگر توسط کوچ آفرود انجینیرینگ Coach Off-Road Engineering بهینه سازی شده باشد، شرکتی که متخصص تبدیل یونیماگ‌های قدیمی‌تر به خودروهای آفرودی است که قابلیت عبور از هر مانعی را دارند.

یکی از این خودروها به رانندگی سازنده آن‌ها در حال قدرت‌نمایی در هلز ریونج مواب Moab's Hell Revenge دیده شده است. در این ویدئو شاهد یک یونیماگ تقریباً ۶ تُنی هستیم که در این مسیر صعب‌العبور همراه با جیپ رانگلر از موانع سختی عبور می‌کند.

قدرت این مرسدس بزرگ توسط یک موتور دیزلی تغذیه می‌شود، چون این خودرو نیازمند گشتاور بالا در دور موتور پایین است. با این حال، سیستم انتقال قدرت این مدل اهمیت بیشتری از موتورش دارد. این یونیماگ از جعبه‌دنده هشت سرعته دستی بهره می‌برد، اما به لطف یک سری چرخ‌دنده فعال جداگانه و اینکه هر دنده‌ای را می‌توان حین دنده عقب هم استفاده کرد، این جعبه‌دنده در واقع ۳۲ سرعته به حساب می‌آید.

یونیماگ

این یونیماگ امکانات آفرود دیگری هم دارد، از جمله دکمه پر و خالی کردن باد تایر، که برای مواقعی که در گل و لای گیر کرده باشید خیلی به کار می‌آید. این مدل همچنین سه حالت رانندگی مختلف دارد: دو چرخ محرک، چهار چرخ محرک و چهار چرخ محرک با درگیر کردن دیفرانسیل جلو و عقب. همه چیز به صورت بادی کنترل می‌شود، پس نه تنها حین تغییر آن‌ها از یکی به دیگری صدای جالبی می‌شنوید، بلکه احتمال خراب شدن قطعات کمتر است. جی Jay صاحب این خودرو و شرکتی که آن را ساخته می‌گوید بهتر است آن را در حالت چهار چرخ محرک با دیفرانسیل‌های آزاد قرار دهید و فقط در صورتی دیفرانسیل‌ها را درگیر کنید که چیزی مانع پیشروی شما شود.

یکی از امکانات جذاب یونیماگ استفاده از محورهای پورتال است. مرسدس بنز برای این کار از شاسی بلند G500 4x4 Squared الهام گرفته است و درست مثل جی-واگن، این محورها در اینجا هم عملکرد خیلی خوبی دارند.

شرکت جی این مدل‌ها را اغلب برای سفرهای اکتشافی می‌سازد، سفرهایی که مردم را به دورافتاده‌ترین مناطق در سراسر جهان می‌برند. او گفته که عادت داشته آن‌ها را به جای مشتریان برای خودش بسازد. با توجه به عملکرد یونیماگ در عبور از تمام موانع، هر کسی دوست دارد یکی از این خودروها را داشته باشد.

البته این مدل‌ها ارزان نیستند. جی گفته قیمت هر کدام از این‌ها کمی کمتر از ۴۰۰ هزار دلار است. یک نسخه با تمام امکانات که قابلیت سفر به سراسر جهان را دارد حدود ۶۰۰ هزار دلار قیمت دارد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
Mkm 1400/2/11
الان میرسن ته مسیر میبینن یه پراید اون بغل پارک پارک کرده😂

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران