معرفی اولین خودروی عجیب تمام برقی کشور لبنان به نام طلوع قدس!

جهاد محمد، تاجر فلسطینی تبار لبانی با معرفی یک خودروی الکتریکی تحت عنوان طلوع قدس Quds Rise، امیدوار است که در سال آینده حدود 10 هزار دستگاه از این اتومبیل را تولید کرده و در این کشور حوزه مدیترانه به فروش برساند.

همانطور که گفتیم، این خودرو اولین خودروی الکتریکی ساخته شده در لبنان به شمار می رود که به تازگی معرفی شده و قرار است که تا سال آینده راهی بازار شود، اما نکته جالب اینجاست که تولید و عرضه این خودرو در کشوری برنامه ریزی شده است که با یک بحران اقتصادی شدید مواجه بوده و همچنین از قطعی برق مکرر در کشور رنج می برد! با این حال تولید و عرضه یک خودروی الکتریکی برای عرضه در این کشور برنامه ریزی شده است.

علاوه بر این، رونمایی از این خودرو درحالی صورت می گیرد که لبنان از اواخر 2019 میلادی در بزرگ ترین بحران اقتصادی خود طی دهه های گذشته قرار گرفته و همچنین فروش خودروهای وارداتی در این کشور به شدت کاهش پیدا کرده است. ارقام منتشر شده از سوی اتحادیه واردکنندگان خودرو در لبنان نشان می دهد که نمایندگی های فروش طی 2 ماه نخست 2021 میلادی تنها موفق به فروش 62 دستگاه خودروی جدید شده اند که نسبت به مدت مشابه 2020 با کاهش 97 درصدی همراه بوده است.

خودروی برقی طلوع قدس

لبنان همچنین برای تولید برق به سوخت های فسیلی تکیه می کند، با این حال برای تولید برق جمعیت حدودا 6.8 میلیون نفری لبنان کافی نیست و به همین دلیل شرکت تولید کننده این خودرو قصد دارد برای تامین انرژی مورد نیاز ماشین های الکتریکی خود حدود 100 ایستگاه شارژ در سراسر کشور و متصل به ژنراتورها، پنل های خورشیدی و یا پنل های بادی راه اندازی کنند.

این خودرو با نام طلوع قدس و با سرمایه گذاری جهاد محمد، تاجر فلسطینی تبار لبانی توسعه پیدا کرده و امیدوار است که در اهداف بلند مدت بتواند وارد بازارهای بین المللی شده و با خودروهای مطرح هیبریدی و الکتریکی در بازار رقابت کند.

هنوز اطلاعات دقیقی از مشخصات فنی این خودرو ارائه نشده است، اما این خودرو حداقل در ظاهر به عنوان یک خودروی اسپرت برقی توسعه یافته و انتظار می رود که یک سیستم محرک خوب و متناسب با ویژگی های ظاهری خودرو هم داشته باشد. یکی از نکات جالب ظاهر خودرو هم طراحی جلوپنجره آن خواهد بود که از گنبد بیت المقدس الگوبرداری شده است.

خودروی برقی طلوع قدس

بروزرسانی: پیشرانه این خودرو مشخص شده و قرار است یک موتور تمام برقی 160 اسب بخاری روی آن نصب شود. این خودرو می تواند در 5 ثانیه به مرز 100 کیلومتر در ساعت برسد و با شارژ کامل 450 کیلومتر را طی کند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
محمد 1400/2/8
سیاست داره وارد عرصه خودروسازی هم میشه
حسین 1400/2/8
مسجد الاقصی گنبد سبز رنگ دارد!
اون گنبد زرد برای مسجد کناری هست.
علی 1400/2/9
سلام
استاد ارجمند اون طرح گنبد بیت المقدس نیست بلکه گنبد مسجد قبه الصخره هست
حمیدرضارضائی 1400/2/9
این شبیه غروب قدسه تا طلوع
#ان_شاء_الله_آزادی_قدس

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران