رکود عمیق در بازار خودرو حاصل کاهش قیمت دلار و تعطیلی مراکز تعویض پلاک

عین الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور باتوجه به شرایط خاص کرونایی کشور طی هفته های اخیر، اعلام کرد که مراکز تعویض پلاک در شهرهای قرمز به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا تا نارنجی شدن این شهرها تعطیل خواهند بود.

برهمین اساس، نوبت های رزرو در شهرهای قرمز ابطال شده و پس از عادی شدن شرایط در شهرهای قرمز و تغییر رنگ به نارنجی، متقاضیان می توانند برای انجام کارهای خود ثبت نام مجدد انجام دهند. افرادی که برای تعویض پلاک به صورت سیستمی ثبت نام کرده‌ اند لازم است که بعد از نارنجی شدن شهرهای قرمز بار دیگر برای ثبت نام اقدام کرده و نوبت جدید دریافت کنند.

لازم به توضیح است که تا قبل از قرمز شدن شهرها و شهرستان های کشور، بازار خودرو به دلیل اختلاف قیمتی بسیار زیادی که با کارخانه دارد، با رکود خرید و فروش دست و پنجه نرم می کرد و عموم مشتریان به دنبال ثبت نام خودرو از شرکت های خودروسازی بودند.

اکنون با تعطیلی مراکز تعویض پلاک و همچنین کاهش نرخ دلار در بازار که طی روزهای اخیر شاهد آن هستیم، رکود عمیق تری در بازار خودروی کشور شکل گرفته است، اما امیدواریم که این رکود عمیق همچون ابتدای سال 99 تبدیل به یک فنر فشرده نشده و دوباره شاهد رها شدگی این فنر و جهش ناگهانی قیمت ها در بازار نباشیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران