فروش فوق‌العاده بی‌وای‌دی در شروع سال 2021 میلادی + آمار فروش

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

باتوجه به گزارش های مالی کمپانی خودروسازی BYD در سه ماهه نخست سال 2021 میلادی، این خودروساز چینی فروش 41 میلیارد یوان (حدود 5.1 میلیارد یورو) را تجربه کرده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2020 میلادی با افزایش 108 درصدی همراه بوده است.

باتوجه به این میزان فروش، سودآوری کمپانی خودروسازی BYD در همین مدت زمان 3 ماهه با افزایش 111 درصدی همراه بوده و به مبلغ 237 میلیون یوان (حدود 30.2 میلیون یورو) رسیده است.

طبق گزارش های فروش منتشر شده، این خودروساز چینی در سه ماهه نخست 2021 میلادی در مجموع موفق به فروش 54 هزار و 751 دستگاه خودروی الکتریکی و پلاگین هیبریدی شده است که نسبت به سال گذشته رشد فروش 147 درصدی تجربه کرده است. از این مجموع فروش به طور جداگانه، فروش 38 هزار و 599 دستگاه مربوط به خودروهای الکتریکی می شود که رشد فروش 113 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2020 تجربه کرده است.

افزایش هزینه های تحقیق و توسعه این شرکت در 3 ماهه اول امسال هم در نوع خود چشمگیر و شگفت انگیز است. طی این مدت زمان معادل 1.22 میلیارد یوان ( حدود 154.7 میلیون یورو) صرف هزینه های تحقیق و توسعه محصولات جدید و فناوری های مربوط به باتری های خودرو شده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2020 میلادی با رشد چشمگیر 60.9 درصدی همراه بوده است.

با این سرمایه گذاری بزرگ، کمپانی خودروسازی BYD نه تنها به دنبال گسترش فروش خود در بازار چین است، بلکه به دنبال تقویت بازارهای بین المللی و عرضه محصولات خود در کشورهای متقاضی خودروهای الکتریکی همچون نروژ است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران