روبات‌های مخصوص برداشت سیب در باغ! + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تولیدکنندگان سیب اکنون به لطف محققان استرالیایی می‌توانند از یک دستگاه کمکی برای برداشت محصولات خود استفاده کنند. آن‌ها دست به تولید رباتی با توانایی برداشت محصول زده‌اند که می‌تواند سیب ها را تنها با سرعت 7 ثانیه برای هر میوه برداشت کند.

کشاورزی نیز مانند دیگر بخش‌های صنعتی آن منطقه، به شدت تحت تأثیر بحران بهداشت قرار گرفته است. کمبود نیروی کار مسئله ای مهم به شمار می‌رود که باید به منظور جلوگیری از بحران غذایی در آینده و دیگر عواقب ناگوار حل شود.

محققان استرالیایی از دانشگاه موناش در صدد برآورده کردن این امر هستند که امری خوشایند برای تولیدکنندگان سیب محسوب می‌شود. آن‌ها رباتی را تولید کرده‌اند که می‌تواند به برداشت سیب کمک کند. نتایج آزمایشات تاکنون بسیار امیدوار کننده به نظر می‌رسد.

ربات خودکار توسط الگوریتم برنامه ریزی شده، حرکت کرده و کنترل می‌شود و مجهز به دوربین است‌. این دستگاه می‌تواند در هر آب و هوا و شرایط نوری کار خود را انجام دهد.

طبق چندین آزمایش که در Fankhauser Apples واقع در ویکتوریا انجام شده، مشخص شده است که سیستم تشخیصی دستگاه این امکان را به آن می‌دهد که 85 درصد از کل سیب های موجود در آن منطقه را از فاصله 1.2 متری (3.9 فوت) برداشت کند. این ربات برای پردازش تصویر یک سیب، به کم‌تر از 200 میلی ثانیه زمان نیاز دارد.

دکتر چن، مدیر آزمایشگاه تولید و تجزیه و تحلیل حرکت و عضو تیم تحقیق توضیح داده است که سیستم تشخیصی توسعه یافته ما نه تنها می‌تواند طبق تنظیمات اعمال شده سیب‌های موجود روی درخت در محدوده باغ را شناسایی کند، بلکه موانعی همچون برگ و شاخه را نیز برای یافتن مسیر بهینه استخراج سیب، شناسایی و دسته بندی می‌کند.

تقریباً 6 درصد از سیب های چیده شده دچار آسیب جزئی در قسمت ساقه شده‌اند. با این حال، جدا از جنبه زیبایی، این سیب‌ها هنوز هم قابلیت فروش را دارند.

سرعت برداشت ربات بسته به نحوه تنظیم آن متفاوت است. وقتی دستگاه به نصف حداکثر سرعت خود محدود شود، می‌تواند سیب ها را با سرعت 12.6 ثانیه برای هر سیب برداشت کند. با این حال، هنگامی که با توجه به حداکثر ظرفیت خود تنظیم می‌شود، این زمان به 7 ثانیه برای هر سیب کاهش می‌یابد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران