عربستان سعودی بزودی خودروی الکتریکی جدیدی با برند خود را معرفی می کند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بر اساس آخرین گزارش‌ها، عربستان سعودی تمایل به تاسیس تولید کننده اتومبیل برقی داخلی خود دارد. قابل توجه است که عربستان سعودی مشاورانی همچون گروه مشاوره بوستون را با هدف بررسی شرایط مربوط به ایجاد یک شرکت تولید کننده خودرو الکتریکی، استخدام کرده است. سخنگو صندوق ثروت ملی این کشور تأیید کرده است که به دنبال تنوع بخشیدن به وابستگی کشور به نفت است اما درمورد جزئیات مربوط به برنامه خودروهای الکتریکی توضیحی نداد.

صندوق سرمایه گذاری عمومی در سال 2018 سهام پایینی از تسلا را به دست آورد اما سهام خود را درست قبل از insane rally شرکت در اواخر سال 2019 و در طول سال 2020 به فروش رساند. صندوق ثروت ملی عربستان سعودی نیز به میزان یک میلیارد دلار در شرکت Lucid Motors سرمایه گذاری کرده و برای ایجاد کارخانه ای در شهر جده مذاکراتی با این شرکت داشته است.

یاسر ال رومیان، رئیس صندوق ثروت ملی، در اواخر ژانویه طی یک جلسه توجیهی رسانه‌ای بیان کرد که آن‌ها با هدف گسترش تولیدات ملی، به دنبال توافق برای انجام معاملات در سال جاری یا سال آینده هستند.

به گفته بلومبرگ، این فرد اظهار داشته است که اکنون در مرحله بررسی لوازم برقی هستیم. در رابطه با اتومبیل ها، چندین پروژه وجود دارد که اکنون در حال بررسی آن هستیم. این پروژه ها حداکثر در سال جاری یا سال آینده اجرا خواهند شد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران