سیتروئن Ami، خودرویی که نه نیاز به گواهینامه دارد، و نه نیاز به خریدن!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

سیتروئن آمی Ami محصولی نوآورانه و جذاب از سیتروئن است که راندن آن نیاز به گواهینامه ندارد و مشتریان به جای خرید، می توانند آن را برای مدتی اجاره کنند. حال اتحاد پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر یعنی استلانتیس تصمیم گرفته تا این محصول جذاب را برای اجاره به خاک آمریکا عرضه کند.

اکنون محموله ای از سیتروئن آمی وارد خاک آمریکا شده و از طریق سرویس اشتراک خودرو Free2Move که زیرساخت اجاره خودرو گروه پژو-سیتروئن است، به مدت یک هفته در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. در حال حاضر مشتریان آمریکایی می توانند سیتروئن آمی را با پرداخت 349 دلار یا 50 دلار در روز، به مدت یک هفته اجاره کنند.

سیتروئن Ami قبلاً در اروپا نیز به همین صورت عرضه شده بود و افراد بالای 16 سال بدون گواهینامه می توانستند از آن استفاده کنند. هزینه استفاده در اروپا 26 سنت برای هر دقیقه است.

سیتروئن Ami تنها 2.4 متر طول دارد و از یک باطری 5.5 کیلووات ساعتی استفاده می تواند که با شارژ کامل می تواند 75 کیلومتر را طی کند. حداکثر سرعت این خودروی تمام برقی کوچک نیز 41 کیلومتر در ساعت است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران