ون آلفارومئو، مینی بوس ناشناخته قرن بیستم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

دهه 1960 و 1970 میلادی دوران اوج جنبش هیپی در جهان بود. این جنبش با یک خودرو شناخته می‌شود و آن ون فولکس واگن یا فولکس واگن میکرو باس است، خودرویی که اکنون به کافی شاپ سیار در سطح شهرهای مدرن تبدیل شده است. با این حال یک ون ناشناخته دیگر در این دوران متولد شد و آن آلفارومئو Autotutto بود که در دهه‌های 1950 و 1960 میلادی به تولید می‌رسید.

اکنون یک دستگاه از این ون خاص ایتالیایی که در سال 1961 تولید شده، از طریق مزایده Gooding & Company. به فروش گذاشته شده است. این ون آلفارومئو قرمز رنگ است و لوگو Scuderia روی آن دیده می‌شود که مربوط به تیم موتوراسپرت فراری است. انتظار می‌رود این آلفارومئو خاص به رقمی بین 60 تا 80 هزار دلار فروخته شود.

آلفارومئو اتوتوتو پلتفرمی همه کاره داشت که به شرکت سازنده اجازه میداد تا این خودرو را در آرایش‌های مختلف بدنه به تولید برساند. این نسخه به حراج گذاشته شده بدنه‌ای کاملا سالم دارد و مسافت پیموده شده آن نیز بسیار اندک است. به همین دلیل می‌توان از آن به عنوان کلاسیکی با ارزش یاد کرد.

آلفارومئو اتوتوتو یاد شده از سال 2016 در جنوب کالیفرنیا بوده است و تمامی لوازم استاندارد آن همانند دفترچه راهنمای مالک، بروشور فروش، جک و آچار و لاستیک یدکی به همراه آن فروخته می‌شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران