صحبت‌های سیاسی مدیرعامل تویوتا کار دستش داد!

آکیو تویودا، مدیرعامل کمپانی خودروسازی تویوتا به دلیل زیر سوال بردن سیاست ژاپن مبنی بر ممنوعیت فروش خودروهای جدید احتراق داخلی به منظور تلاش برای کاهش تولید گازهای کربنی، مورد انتقاد برخی از بزرگ ترین سهامداران این کمپانی خودروسازی قرار گرفته است.

آکیو تویودا به عنوان رئیس انجمن تولیدکنندگان اتومبیل ژاپن، اخیرا با انتقاد از تصمیم دولت مبنی بر ممنوعیت فروش وسایل نقلیه احتراق داخلی تا سال 2035 میلادی، اعلام کرد که دولت ژاپن باید به فکر گسترش گزینه های خود برای ارتقای فناوری باشد و بعد از آن باید به فکر مقررات و قوانین جدید باشد. سیاست و قوانینی که از همان ابتدا خودروهای بنزینی و دیزلی را ممنوع می کند، باعث از بین رفتن نقاط قوت صنعت خودروی ژاپن خواهد شد و می تواند خودروسازان این شرکت را محدود کند.

حال براساس گزارش رویترز، 5 سرمایه گذار بزرگ با جمع دارایی 500 میلیارد دلاری در واکنش به صحبت های آکیو تویودا اعلام کردند که سیاست های این شرکت به منظور گسترس وسایل نقلیه تمام الکتریکی در معرض خطر عقب افتادن از رقبای جهانی خود است و همچنین دنبال کردن این سیاست از شرکت های خودروسازی که به دنبال جلوگیری از توسعه فناوری های نوین و کاهش آلودگی و رسیدن به اهداف محیط زیستی هستند، محافظت می کند.

جالب اینجاست که پیش از این کمپانی خودروسازی تویوتا اعلام کرده بود که تا سال 2025 میلادی به دنبال کاهش تولید گازهای گلخانه ای و تولید محصولاتی دوست دار محیط زیست با حداقل تولید گازهای کربی است و همچنین اخیرا در واکنش به فشار فعالان و سرمایه گذاران این شرکت، اعلام کرده بود که سیاست های خود در قبال توسعه وسایل نقلیه پاک و گزارش های خود برای کاهش آلودگی های زیست محیطی را شفاف تر خواهد کرد.

با این حال آخرین اظهارات آکیو تویودا سرمایه گذاران این شرکت را نگران کرده است و این احتمال را می دهند که در آینده ممکن است بر روی سیاست های این شرکت تاثیرگذار بوده و همچنین گزارش های کافی در اختیار آنان قرار داده نشده باشد.

مدیرعامل صندوق دانمارکی Akademiker Pension هم اعلام کرد که ما واقعا نگران این موضوع هستیم و به نظر نمی رسد که آکیو تویودا متوجه باشد چه چیزی را مطرح کرده است. اگر تغییری در مواضع تویودا ایجاد نشود، شرکتش ممکن است سهام خود در تویوتا را به فروش برساند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران