خداحافظ پاجرو! توقف تولید با معرفی میتسوبیشی پاجرو ۲۰۲۲ فاینال ادیشن

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در ماه ژوئیه ۲۰۲۰، مجله ژاپنی نیکی گزارش داد که میتسوبیشی در سال ۲۰۲۱ تولید پاجرو را متوقف خواهد کرد. کارخانه تولیدی در استان گیفو در ماه مارس تولید این شاسی‌بلند را متوقف کرد، اما این شرکت ژاپنی هنوز سری نهایی این خودروها را تحویل نداده است.

نام آخرین نسخه از این شاسی‌بلند زمخت فاینال ادیشن است و تقریباً همان نسخه محدودی است که میتسوبیشی در حدود دو سال پیش برای بازار ژاپن عرضه کرده بود. ۸۰۰ نسخه از این خودرو در سه مدل GLS، GLX و Exceed در استرالیا عرضه خواهند شد.

قیمت مدل ۲۰۲۲ معادل ۴۲،۷۶۰ دلار است. از طرفی، قیمت نسخه بالا رده فاینال ادیشن Exceed معادل ۴۹،۳۷۰ دلار خواهد بود.

میتسوبیشی پاجرو

هر سه مدل دارای موتور ۳.۲ لیتری چهار سیلندر توربو دیزل هستند که میتسوبیشی آن را 4M41 می‌نامد. این موتور توان ۱۸۹ اسب بخار و گشتاور ۴۴۱ نیوتن متر تولید می‌کند.

این مدل از جعبه‌ دنده خودکار پنج سرعته به‌جای هشت، ۹ یا ۱۰ سرعته که فورد در F-150 و برانکو ارائه می‌دهد بهره می‌برد. مصرف سوخت این مدل ۹.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. فاینال ادیشن با باک ۸۸ لیتری و سیستم چهار چرخ محرک با دیفرانسیل قفل شونده، خودش را از بقیه نسخه‌های پاجرو متمایز کرده است.

پاجرو که با نام‌های مونترو و شوگان هم شناخته می‌شود، در سال ۱۹۸۱ در نمایشگاه خودرو توکیو به عنوان جایگزینی برای جیپ واگن ویلیس ساخت میتسوبیشی معرفی شد. در طول ۴۰ سال تولید پاجرو بیش از ۳.۳ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسید.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران