فروش فوق العاده GM وولینگ در چین، وقتی تسلا به زانو در می آید!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

فروش خودروهای برقی شرکت‌های چینی BYD، Nio و Xpeng در ماه آوریل به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت. فروش جی‌ام-وولینگ GM Wuling هونگ گوانگ مینی بیشتر از هر خودروی برقی دیگری در چین بود، در حالی که تسلا ارقام فروش مبهمی را در ماه آوریل گزارش داد.

در ماه آوریل، فروش خودروهای سرمایه‌گذاری مشترک جی‌ام-وولینگ بیشتر از هر خودروساز برقی دیگری در چین بود، که بیشتر آن به خاطر یک مدل خاص بود. ماه گذشته، تقریباً ۲۶۵۰۰ هونگ گوانگ مینی برقی به فروش رسیدند. در مقایسه، فروش تسلا مدل ۳ و BYD هان به ترتیب ۶،۲۶۴ و ۵،۷۴۶ دستگاه بوده است.

اتحادیه خودروهای مسافری چین در ابتدا اعلام کرد ۲۵،۸۴۵ مدل ۳ و مدل Y در چین به فروش رسیده و ۱۴،۱۷۴ خودرو صادر شده است. این نشانگر فروش بسیار خوبی در این ماه با مجموع ۴۰،۰۱۹ خودرو بود. اما بعداً، اتحادیه خودروهای مسافری چین و شعبه تسلا در چین تایید کردند که آن ۲۵،۸۴۵ خودرو شامل خودروهای صادر شده هم بوده است. پس تسلا فقط ۱۱،۶۷۱ مدل ۳ و مدل Y را در چین فروخته است و اکثر خودروهای تولیدی در آوریل را صادر کرده است.

کاهش فروش تسلا نشان می‌دهد که در ماه آوریل BYD ‌نه تنها در مجموع فروش خودروهای برقی جدید، بلکه در فروش خودروهای باتری-برقی هم از تسلا جلوتر است: BYD تقریباً ۱۶ هزار خودروی باتری-برقی در آوریل فروخت. علاوه بر این، ۸،۹۲۰ خودروی پلاگین هیبریدی BYD هم فروخته شدند. این نشانگر رشد فروش ۹۷.۵٪ نسبت به آوریل ۲۰۲۰ است.

شرکت‌های نوپای Nio و Xpeng هم ارقام فروش خوبی را گزارش کردند: Nio در ماه آوریل ۷۱۰۰ خودروی برقی را تحویل داد، که این نشانگر رشد ۱۲۵.۱٪ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته است.

رقیب آن‌ها Xpeng در ماه آوریل ۵،۱۴۷ خودروی برقی را تحویل داد که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته ۲۸۵٪ افزایش داشته ‌است. این شرکت در سال ۲۰۲۱ تقریباً ۱۸۵۰۰ خودرو تحویل داده که نشانگر رشد ۴۱۳٪ نسبت به چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران