اوشکوش HET یک وسیله نقلیه سریع برای استفاده در ارتش ها و نیروهای نظامی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اوشکوش دیفنس Oshkosh Defense، اخیراً از جدیدترین سری وسایل نقلیه تاکتیکی سنگین خود که برای استفاده در محیط‌های دشوار در میدان جنگ مدرن طراحی شده، رونمایی کرده است.

خودروهای در خط تولید شامل کامیون تاکتیکی تحرک سنگین (HEMTT)، حمل و نقل تجهیزات سنگین (HET)، یدک سیستم حمل و نقل لاجستیک (LVSR)، سیستم بار پالت (PLS)، و همچنین تانکر چرخدار می‌شود. تمامی این پنج وسیله نقلیه قدرتمند و قوی در چندین گزینه قابل تنظیم ارائه می‌شوند و قصد دارند بهترین پیکربندی ممکن را ارائه دهند.

اوشکوش را بشناسید

اوشکوش دیفنس یک شرکت آمریکایی است که در ساخت وسایل نقلیه نظامی پیشرفته و سیستم‌های تحرک تخصص دارد. این شرکت به دلیل برخورداری از امکانات تولید بین المللی، دارای ظرفیت تولید گسترده و خط تولید پیچیده‌ای است.

وسیله نقلیه سنگین اشکوش یک خودرو بسیار سریع است که برای انتقال سریع و کارآمد تجهیزات حیاتی و ماموریتی در نظر گرفته شده است. این خودرو دارای قابلیت‌های بالای جاده ای، توانایی عبور از هر مسیر از جمله شن و ماسه، آب، برف سنگین، گل متراکم یا مسیرهای سنگلاخی است.

هدف اصلی این خودرو با ساختار منحصر به فرد آن، ارائه خودرویی قابل اعتماد با تمرکز بر یک موضوع است. بدین معنی که هر ماموریتی را در هر زمان و هر مکان با موفقیت به پایان برساند.

ویژگی‌های پیشرانه خودرو

این وسیله نقلیه قدرتمند، برای دستیابی به چنین عملکردی باید از مقدار قابل توجهی قدرت برخوردار باشد. در واقع، آنچه به این دستگاه قدرت بالایی بخشیده، موتور معروف کاترپیلار C18 است که 700 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. در حقیقت، قدرت این نسخه به میزان 200 اسب بخار، بیشتر از قدرت نسخه اصلی HET است که در اوایل سال 2000 به ارتش ایالات متحده تحویل داده شد.

اوشکوش HET

پیشرانه نیرومند آن باید با یک گیربکس قوی جفت شود و موتور ساخته شده توسط Allison نیز با تولید 4800 SP قدرت، نقش مهمی در این امر دارد. علاوه بر این، HET دارای یک جعبه دنده کمکی اوشکوش تک سرعته 30000 است که فاصله بین تعویض دنده ها را کم‌تر می‌کند و از سایر وسایل نقلیه در نوع خود یک قدم جلوتر است. بنابراین احتمال سایش و خسارت در تجهیزات و پرسنل عملیاتی را از بین می‌برد. علاوه بر این، باعث می‌شود که افراد به دلیل توجه کم‌تر به کار با چنین دستگاه عظیمی در خاک دشمن، از محیط اطراف خود آگاهی بیشتری داشته باشند.

تنظیمات موجود

اوشکوش HET در دو نسخه قابل تنظیم ارائه می‌شود: گلوبال و M1070A1

در نگاه اول، اوشکوش گلوبال HET با پیکربندی پیشرانه 6x6 خود بسیار برجسته به نظر می‌رسد به طوری که توانایی پوشش همه جانبه زمین را بالا می‌برد.علاوه بر این، با مقررات جاده اروپا و همچنین سطح انتشار Euro III کاملا سازگار است. این پیکربندی به HET اجازه می‌دهد تا توانایی حمل حداکثر 72 تن محموله را به دست آورد. علاوه بر این، نسخه گلوبال دارای دو وینچ سنگین با ظرفیت کشش 55000 پوند (24948 کیلوگرم) برای هر واحد است.

اوشکوش HET

نسخه دوم HET، نسخه M1070A1 نام دارد که نشان دهنده یک وسیله نقلیه طراحی شده به صورت خاص از سایر وسایل نقلیه نظامی بزرگ مانند تانک، زره پوش، وسیله نقلیه بازیابی و حتی تجهیزات ساختمانی است.

خودروهایی همچون تانک اصلی جنگی 70 تنی M1 آبرامز، می‌توانند با استفاده از سیستم تعلیق جلویی پیشرفته خود، با موفقیت به مکان مورد نظر منتقل شوند. علاوه بر این، HET به منظور ارائه پکیجی مدرن و قدرتمند، از ارتقا سیستم برق و همچنین سیستم‌های تشخیصی بهره‌مند شده است.

ثابت شده است که نسخه جدید خانواده HET که جزو خودروهای نظامی آماده نبرد به شمار می‌رود، یکی از تواناترین وسایل نقلیه تاکتیکی سنگین است. امنیت و آسایش سربازانی که از تجهیزات حمل و نقل سنگین استفاده می‌کنند، در طراحی خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مطمئناً این ماشین‌های قدرتمند می‌توانند تفاوت خود را با توانایی عالی خود و همچنین فراهم نمودن فضایی امن برای محافظت از سرنشینان در هر زمینه نشان دهند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران