نخستین مکانیک زن در امارات متحده عربی، شیخ ابوظبی مشتری او شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در منطقه صنعتی شارجه، هدی آل ماتروشی زن 36 ساله اماراتی فعالیت خود را به عنوان نخستین مکانیک زن در این امیرنشین آغاز کرده و در مرکز خدمات اتومبیل IMEX میزبان مشتریان است. او شب‌ها به اداره گاراژی که توسط پدرش و خودش ساخته شده مشغول است و در طول روز نیز برای دولت محلی شارجه کار می‌کند.

هدی آل ماتروشی فرد با استعدادی است و از 16 سال پیش کار بر روی خودروها را آغاز کرده است. او اکنون فرآیندهای تعمیر موتور، تشخیص ایراد و بازرسی فنی را انجام می‌دهد. شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی یکی از مشتریان او در هفته گذشته بود که ورود وی به این صنعت را به آل ماتروشی تبریک گفت.

آل ماتروشی آرزو دارد که روزی گاراژ خود را به یک مرکز خدمات اتومبیل معتبر تبدیل کند که علاوه بر انجام خدمات اتومبیل‌های مختلف، لوازم جانبی مورد نیاز مشتریان را نیز به آن‌ها عرضه کند. هدی آل ماتروشی با شکستن یک تابو در امارات متحده عربی، به الگویی برای زنان این کشور تبدیل شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران