خودروی فرمول یک لوئیس همیلتون فروخته می شود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

حراجی‌ها بهترین مکان‌ها برای خرید خودروهای فوق‌العاده‌ای هستند که نمی‌توانید در جای دیگری به آن‌ها دست پیدا کنید و جدیدترین حراج RM ساثبی (Sotheby) هم این موضوع را تأیید می‌کند. این مرکز حراجی در حال فروش خودروی فرمول ۱ لوئیس همیلتون قهرمان هفت دوره مسابقات جهانی فرمول یک است که با آن برنده جایزه بزرگ ۲۰۱۰ ترکیه شده بود. RM تخمین می‌زند که ارزش این خودرو بین ۵ تا ۷ میلیون دلار است.

این خودرو یک مک‌لارن MP4-25A است که از موتور ۲.۴ لیتری V8 مرسدس بنز FO 108X بهره می‌برد. به عقیده RM، این موتور پیشرفت بزرگی نسبت به موتور قبلی است، چون شامل مجرای F بود که به کاهش درگ آیرودینامیک کمک کرد. این تغییر باعث شد تا سرعت این خودروی مسابقه‌ای در مسیر مستقیم ۹.۷ کیلومتر در ساعت افزایش پیدا کند. در مشخصات این خودرو آمده است که هنوز هم می‌توان از آن در پیست استفاده کرد.

همیلتون حرفه فرمول یک خود را در سال ۲۰۰۷ در ملبورن آغاز کرد. از آن زمان تاکنون، او در ۲۷۰ جایزه بزرگ به رقابت پرداخته و برنده بیش از ۵۱۷۰ دور در مسابقات مختلف شده است. او با ۹۸ پیروزی، ۷۱ حضور روی سکوی قهرمانی و ۱۰۰ حضور در خط یک، علاوه بر هفت عنوان قهرمانی فرمول ۱ قهرمانی جهان به آمار خیره‌کننده‌ای دست یافته ‌است. او برنده چهار عنوان قهرمانی اخیر فرمول ۱ قهرمانی جهان شده است.

مک‌لارن MP4-25A

مشخص نیست که چند مک‌لارن MP4-25A در مالکیت خصوصی قرار دارند، اما RM می‌گوید که تعداد آن‌ها کم است. حراج یک خودروی فرمول یک و آن هم چنین خودروی خاص و جذابی اتفاق بسیار کمیابی است. دوازده سال پیش، همیلتون تازه در حال اثبات خودش به عنوان یک راننده قابل اعتماد بود و حالا به یک افسانه در فرمول یک تبدیل شده است. مزایده این مک‌لارن MP4-25A در روز ۱۸ ژوئیه همزمان با جایزه بزرگ ۲۰۲۱ بریتانیا در زادگاه همیلتون انجام خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران