خودرو نظامی روسیه برای فروش به کشورهای آفریقایی - استرلا با 4.9 تن وزن

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

صنایع نظامی روسیه بازار کشورهای در حال توسعه را به تصرف خود درآورده‌اند و یکی از پرسود‌ترین اهداف صادراتی برای آن‌ها، بازار آفریقا است. به تازگی شرکت روسی VPK از خودرو زره پوش جدیدی به نام استرلا Strela رونمایی کرده که به نظر می‌رسد محصولی موفق برای خریداران آفریقایی تسلیحات روسی باشد.

استرلا در نمایشگاه شیلد آفریکا 2021 که ژوئن امسال در ساحل عاج برگزار می‌شود، به نمایش درخواهد آمد تا نظر مشتریان آفریقایی را به خود جلب کند. خودروهای زرهی تحت تاثیر بحران شیوع ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، از این رو مشتریان اکنون ترجیح می‌دهند خودروهایی را برای نیروهای نظامی خریداری کنند که در برابر نفوذ عوامل میکروبی مقاومت داشته باشند.

استرلا که در زبان روسی به معنای پیکان است، یک وسیله زرهی دو زیست است و قابلیت استفاده برای مصارف گوناگون را دارد. از استرلا می‌توان به عنوان پست فرماندهی یا خودرو حمل و نقل سریع استفاده کرد. هلیکوپتر‌های نظامی معمول همچون میل Mi-8 به راحتی قادر به بارگیری و حمل استرلا هستند. این خودرو در برابر انفجار موشک‌های بالستیک و دو کیلوگرم مواد منفجره مقاومت است.

استرلا 4.9 تن وزن دارد که در دنیای تجهیزات نظامی این عدد نشان‌دهنده سبک بودن وسیله نقلیه است. موتور دیزلی 200 اسب‌بخاری قلب تپنده این خودرو زرهی روسی است که حداکثر سرعت 120 کیلومتربرساعت را برای آن قابل دسترسی می‌کند. ظرفیت قرارگیری هشت سرنشین و طراحی داخلی ماژولار از دیگر مشخصات خودرو زره پوش استرلا هستند. استرلا می‌تواند با سرعت هفت کیلومتر بر ساعت در آب حرکت کند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران