تیزر نسل جدید پیکاپ فوتون تونلند از سوی ایران خودرو دیزل منتشر شد + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ایران خودرو دیزل تیزری از نسل جدید پیکاپ فوتون تونلند را در حساب اینستاگرامی خود منتشر کرد. پیکاپ فوتون تانلند یکی از محصولات شاخص ایران خودرو دیزل طی دهه اخیر بوده که در نسخه‌های دیزلی و بنزینی به بازار عرضه شده است. با توجه به تغییر شرایط بازار ایران و ورود انبوهی از پیکاپ‌های چینی جدید به بازار، ایران خودرو دیزل تصمیم گرفته تا نسل جدید فوتون تونلند را به بازار عرضه کند.

نسل جدید پیکاپ فوتون تونلند که علاوه بر چین و ایران در بازار کشورهایی همچون روسیه عرضه می‌شود، از موتور دو لیتری توربوشارژر بهره می‌برد. همانند گذشته، تانلند در دو نسخه دیزلی و بنزینی به بازار عرضه شده است. نسخه‌های دیزلی حداکثر 150 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند، در حالی‌که این رقم در نسخه‌های بنزینی به 201 اسب‌بخار می‌رسد.

با وجود شباهت حجم موتور نسخه‌های دیزلی و بنزینی، پیشرانه‌های این دو تیپ یکسان نیستند. نسخه‌های دیزلی فوتون تونلند به موتور توربودیزل دولیتری با کد 4F20TC2 مجهز هستند، در حالی‌که نسخه‌های بنزینی این پیکاپ از موتور دو لیتری توربوشارژر بنزینی با کد 4G20TI4 استفاده می‌کنند. استاندارد آلایندگی هر دو پیشرانه نیز یورو 5 اعلام شده است.

جعبه دنده‌های 5 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک نیز گیربکس‌های قابل انتخاب برای پیکاپ فوتون هستند و مشخص نیست ایران خودرو دیزل این محصول را با چه جعبه‌ دنده‌ای به بازار عرضه می‌کند. سیستم تهویه دستی، سنسور پارک عقب، سیستم‌های ترمز ABS و EBD و سیستم چندرسانه‌ای به همراه پشتیبانی از بلوتوث و AUX بخشی از تجهیزات استاندارد فوتون تونلند جدید در تمامی تیپ‌ها هستند. قیمت این خودرو در بازار جهانی با توجه به امکانات و تجهیزات سفارش داده شده، رقمی بین 13 هزار الی 30 هزار دلار است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران