کامیون هیوندای XCIENT با سلول سوختی معرفی شد - ورود تکنولوژی جدید به خودروهای سنگین

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

از ابتدای معرفی کامیون سلول سوختی هیوندای XCIENT، این شرکت کره‌ای تلاش‌های بسیاری را پیرامون بازاریابی و فروش آن انجام داده است. نسخه جدید این کامیون که هیوندای XCIENT مدل 2021 نام دارد، قرار است علاوه بر فروش در بازار اروپا به ایالات متحده نیز صادر شود.

ورود کامیون سلول سوختی هیوندای به بازار ایالات متحده در حالی صورت می‌گیرد که کامیون‌های سلول سوختی دایملر هنوز در مراحل آزمایشی قرار دارند و وارد فاز تولید انبوه نشده‌اند. هیوندای XCIENT برای سال 2021 با جلوپنجره جدیدی به بازار عرضه شده و شرکت کره‌ای وعده داده که با بهبود تجربه رانندگی در این کامیون روبرو خواهیم بود.

کامیون هیوندای XCIENT به پیل سوختی هیدروژنی با دوام 180 کیلووات مجهز است که از دو سلول سوختی 90 کیلوواتی تشکیل شده‌اند. هفت مخزن بزرگ هیدروژن این کامیون، 31 لیتر سوخت را در خود ذخیره می‌کنند و در مدت 8 الی 20 دقیقه عملیات سوخت‌گیری این کامیون انجام می‌شود.

پیشرانه هیوندای XCIENT یک موتور الکتریکی است که حداکثر 350 کیلووات یا 469 اسب‌بخار قدرت و 2237 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. سه باتری ولتاژ بالا با ظرفیت 72 کیلووات ساعت نیز وظیفه تامین انرژی این موتور را برعهده دارند.

هیوندای XCIENT

هیوندای XCIENT بهترین عملکرد را تاکنون در بازار سوئیس از خود به نمایش گذاشته است، سال گذشته 46 واحد از این کامیون کره‌ای در سوییس به فروش رسیدند و امسال مشتریان سوییسی 140 دستگاه دیگر از این کامیون سفارش داده‌اند. مطابق ادعای هیوندای، استفاده از کامیون سلول سوختی این شرکت موجب خواهد شد تا انتشار گازهای آلاینده به ازای هر خودرو سنگین، 580 تن در سال کاهش یابد. ایالات متحده و چین بازارهای جدیدی هستند که به زودی میزبان هیوندای XCIENT خواهند بود.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران