رساندن سرعت تایر به سرعت صوت، یک تست عجیب دیگر! + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کانال یوتیوبی گاراژ ۵۴ دوباره آزمایشی را انجام داده که هیچکس به آن فکر نکرده یا حتی جرأت انجام دادن آن را نداشته است. آن‌ها چند روز پیش از یک مرکز مونتاژ لادا برای کار متفاوتی استفاده کرده بودند. این بار از خودروها سوء استفاده نشد، بلکه یک دستگاه جایگزین متصل به خودرو یک تایر زمستانی را روی هوا نگه داشته بود.

هدف از تست قبلی این بود که این تیم ببینند اگر محور عقب لاداها به هم چسیبده باشد چه اتفاقی می‌افتد. البته باید چیزی به آن‌ها متصل می‌بود تا شرایط جالب‌تر شود، بنابراین یک تایر به آن‌ها وصل شد تا ببینند سرعت چرخش آن چقدر است. بر اساس محاسبات ریاضی، سرعت چرخش این تایر به ۶۲۰ کیلومتر در ساعت رسید.

آن‌ها در ویدیوی جدید خودشان تلاش کردند تا سرعت چرخش تایر را به سرعت صوت یعنی ۱۲۳۵ کیلومتر در ساعت برسانند … برای ایمنی بیشتر، این تست در یک زمین خالی انجام شد و طی آن یک لادا را به یک خودروی سه‌چرخ تبدیل کردند.

این بار تایر کوچکتر است و به یک چرخ ۱۳ اینچی متصل شده است. بدون اینکه ماجرای ویدیو را لو بدهیم، این را بدانید که در آن شاهد انفجار و پرتاب قطعات خواهید بود.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران